SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy’ü Geliştirme Platformu “Akıllı Sınıf” ı Geliştiriyor

arnavutköyde akıllı sınıfArnavutköy Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda 25 sınıfta başlatılan “Akıllı Sınıf” Projesi Arnavutköy’ü Geliştirme Platformu tarafından 500 sınıfa çıkartılacak.

Arnavutköy Kaymakamlığı’nın kontrolünde Arnavutköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sanayiciler, iş adamları, din görevlileri ve esnafların ortaklaşa çalışmasıyla, kamu kaynakları ve bağışlarla kurulacak “Akıllı Sınıf” uygulaması yapılan bir toplantı ile resmen başlamış oldu.
Malazgirt İlköğretim Okulu’nda yapılan toplantıda bütün platform üyeleri birer konuşma yaparak, projenin amaç ve çalışma şeklini anlattı. Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, eğitim alanında dünya çapında büyük değişimlerin yaşandığını ve bölgemizinde bu değişimden geri kalamayacağını ifade etti. Arif Dede, “ Akıllı insanlar değişim rüzgârı karşısında yel değirmenleri yaparken, akılsız insanlar rüzgara set örmeyi tercih eder. Biz Arnavutköy’de değişimin ilk adımı olan bu “Akıllı Sınıflar” projesini geliştirmek ve yaymak istiyoruz. Geriye dönüp baktığımızda böyle bir projede iyi ki yer almışız diyebileceğiz” dedi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER HİZMET İÇİ EĞİTİMDEN GEÇECEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün ardından söz alan Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, eğitimin yalnızca öğretmenlere havale edilerek başarılı olamayacağını, veli ve teknik donanım yönünden de eğitimin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Arnavutköy’ün İstanbul geneline nazaran sınıflara düşen öğrenci sayısı bakımından şanslı olduğunu dile getirdi.
Kaymakam Aksoy, öğretmen sayısının yetersiz olmasından dolayı derslere giren ücretli öğretmenlere 1 Eylül – 24 Eylül tarihleri arasında hizmet içi eğitim verileceğini de sözlerine ekledi.
Arnavutköy’ün şu an için özellikle ÖSS sınavı baz alındığında İstanbul geneline göre düşük kaldığını, bu nedenle ÖSS öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar açılacağı müjdesini veren Kaymakam Aksoy, ARGEP’in (Arnavutköy’ü Geliştirme Platformu) sadece eğitim alanında değil, tüm diğer alanlarda da hizmet amaçlı çalışmalar yapacağını ifade etti.
Daha sonra söz alan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Melik Genç, Kaymakamlık önderliğinde girişilen “Akıllı Sınıf” çalışmasının el ele verdikten sonra başarılmayacak bir tarafının olmadığını, şu anda 500 olarak hedeflenen sınıfların daha da arttırılabileceğini, buna inandığını ifade etti. Başkan Yardımcısı Melik Genç, teknolojik gelişmenin her gün hayatımıza daha fazla girdiği günümüzde bu gelişmelerden çocuklarımızı uzak tutamayacağımızı da sözlerine ekledi.
Malazgirt İlköğretim Okulu’nda yapılan ARGEP toplantısına, platform üyeleri Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları Melik Genç ve Turgut Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, İlçe Emniyet Müdürü Tamer Oktay İlçe Müftüsü Lütfi Öksüz, Mal Müdürü Taner Burcu, Jandarma Karakol Komutanı, Öğretmen ve okul idarecileri ile parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAMPANYAYA KATILMAK İSTEYENLER İÇİN HESAP NUMARALARI

“Arnavutköy’de 500 Akıllı Sınıf”  projesi kamu kaynaklarının kullanımı ve bağışlarla uygulamaya geçecek. 2010 yılı haziran ayında sona erecek olan projeye katılmak isteyen hayırsever vatandaşların yardımlarını yapabilmeleri için kaymakamlık tarafından hesap numaraları açılmıştır. Dileyen vatandaşlar bu hesap numaralarına yardımlarını yapabilirler.

Garanti Bankası: 788-0999999

İş Bankası: 1234-0999999

Bank Asya :128-2334582-1

Yapı Kredi: 84367949

Ziraat Bankası (Hadımköy): 52604800-5002“AKILLI SINIF” NEDİR?
Görsel ve işitsel elektronik teknolojilerin kullanılarak, bir sınıfın özel olarak tasarlanmasıyla, derslerin daha anlaşılabilir ve verimli hale getirilmesi ve bu sayede eğitim kalitesinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bu yapının ağ destekli ve internet tabanlı eğitim uygulamaları ile birleşmesiyle teknolojiyi her türlü kullanabilen mekanlar oluşturulmuştur ki; bu mekanlar “Akıllı Sınıf” olarak isimlendirilmektedir. Bu amaçla tebeşirli tahtalar tarihe karışarak dijital ortamın tahta üzerine yansıtılması ve tebeşir yerine elektronik kalem kullanılıyor. Paint sayfası üzerinde yazı ve işlemlerin yapılması, başta zaman kaybını en aza indirmek olmak üzere eğitimde öğrencinin dikkatini daha fazla tutmasını sağlayan görsel ve işitsel teknik donanımla daha başarılı bir eğitim sistemi olarak sunuluyor.

Proje kamsamında program düzenlendi
Proje kamsamında program düzenlendi

Haber Kaynak: arnavutkoy.bel.tr

Benzer Haberler