SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden HaberlerDuyurular

Arnavutköy Devlet Hastanesi Yeni Online Randevu Sistemi

arnavutkoy-devlet-hastanesi-yeni-randeavu-sistemiArnavutköy Devlet Hastanesi 27 Marttan İtibaren Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)’ne geçiyor.Yani Arnavutköy Devlet hastanesi’nden randevu almak isteyenler artık yeni randevu sisteminden alabilirler.

Arnavutköy Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS);      Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu sistemine 27.03.2012 tarihinde geçiyoruz.      Randevular ;      Sağlık Bakanlığı web üzerinden yada 182 MHRS Çağrı merkezini arayarak canlı operatörlerden kendileri istedikleri hastane ve hekimden randevu alabileceklerdir. “

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Web üzerinden online  randevu alabilmek için tıklayın

          Randevu Al butonuna tıklayınız.

  • Yeni Üye butonuna tıklayınız. (İlk Defa girişler için geçerlidir.)

  • Yeni Üye Kaydını eksiksiz dokdorunuz ve Kaydet butonuna tıklayınız.

  • Hasta giriş ekranından T.C. Kimlik numaranızı ve daha önce belirlemiş olduğunuz parolayı giriniz ve Giriş Butonuna tıklayınız.

  • İstediğiniz Hekimi seçiniz.
  • Tarih ve Radevu Saatini seçerek randevunuzu onaylayınız.

Telefon İle Randevu Sistemi
——————————————————————————–
      Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş İstanbul veya MHRS dahilindeki diğer illerden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirir,

Asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

NOT: VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN  HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURUR.

TELEFONLA ALINAN RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR?
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

 

Benzer Haberler