SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkındaki iddialara engel!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ ile ilgili iddialar sıcaklığını korurken, haberlerin yayınlandığı platformların mahkeme kararı ile engellenmesi, konuyu yeniden tartışmaya açtı.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında idari soruşturma açılmasına neden olan iddialar nelerdi?

Tartışmalara neden olan ve Taylan Ergün’ün gündeme taşıdığı iddialar arasında okullarda görevlendirilen personelleri, görevlendirildikleri okullardan alarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kaydırdığı, makam aracı ve şoförünü oğlunun da tahsisine sunduğu, sürücü kurslarından zorunlu bağış alınmasını sağladığı gibi ciddi ithamlar bulunuyordu.

Bu ithamlar karşısında açıklama yapan Mehmet Dağ ise “çok kirli ve ahlaksızca bir tertiple bana kumpas kuruldu. Tıpkı Fetö’nün vaktiyle birilerine kurduğu kumpas yöntemleri ile hedef alındım” dedi.

HABERE ERİŞİME MAHKEME ENGELİ

Bu iddiaların yer aldığı haber sitesinde ise Mehmet Dağ’ın talebi ile erişim engeli uygulanması dikkat çekti.

 

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”arnavutkoyden.com olarak halkın haber alma hakkının kısıtlanamayacağını savunuyor ve tepki olarak bu haberi tam metin olarak veriyoruz.” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text css=”.vc_custom_1511358971786{background-color: #f2f2f2 !important;}”]

KADRO OKULDA, KENDİSİ MÜDÜRÜN EMRİNDE

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatıldığı iddia edilen soruşturma kapsamında İŞKUR tarafından geçici işçi olarak görevlendirilen personellerin görevlendirildikleri kurumlardan alınarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nde keyfi bir şekilde çalıştırıldığı iddia edildi.

İŞKUR’un iş için kendilerine başvuran kişileri 8 aylık periyotlarla personel, şoför ve hizmetli eksikliği yaşanan okullarda çalıştırılmak üzere istihdam sağladığı bazı isimlerin resmiyette görevlendirildikleri okullarda gözüktüğü ancak uygulamada ise Milli Eğitim bünyesinde çalıştırıldığı iddia edildi.

Okullarda personel ve özellikle hizmetli eksikliğinin sıkça yaşandığı Arnavutköy’de İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR’un dönem dönem istihdam ettiği vatandaşlar, okulların ihtiyaçlarına göre 8 ay süreyle çalıştırılıyor.

İŞKUR OKULDA ÇALIŞIYOR ZANNEDİYOR

Son dönemlerde İŞKUR’un Arnavutköy’de çok sayıda geçici işçi istihdam ettiği okullarda ihtiyaç ve eksikliğin devam etmesine rağmen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın bazı işçileri görevlendirildikleri okullardan alarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kaydırdığı iddia edildi. Okullardaki eksikliğin halen fazla olmasına rağmen İŞKUR’un kendilerine tahsis ettiği işçileri kağıt üzerinde yine bu okullarda çalışıyormuş gibi göstererek Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aldığını iddia eden okul müdürleri rahatsızlıklarını Arnavutköy Kaymakamlığı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ilettiler.

KADROLAR OKULLARDA, KENDİLERİ MÜDÜRÜN EMRİNDE

Kadroları okullarda olan çok sayıda hizmetlinin Mehmet Dağ’ın sözlü emri ile Milli Eğitime çekildiğini iddia eden okul müdürleri, “Okullarımızda çok sayıda hizmetli ihtiyacı var iken, İŞKUR’un bizlere gönderdiği elemanları müdür bey ne yazık ki yanına alıyor. Resmiyette yani kağıt üzerinde okullarımızda çalışıyor gözüken şoför ve hizmetlilerimiz Milli Eğitim Müdürümüzün emrinde çalışıyorlar. Kaldı ki Milli Eğitim Müdürlüğü binasında çok sayıda ihtiyaç fazlası personel var iken bizlere ve okullarımıza yapılanları haksızlık olarak görüyoruz” dediler.

İddiaların araştırılması adına hakkında idari soruşturma başlatıldığı iddia edilen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın iddialara ne cevap vereceği ise merak konusu.

 

Dağ’ın makam aracı oğlunun tahsisinde !

 

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatıldığı iddia edilen soruşturma kapsamında bir iddia var ki, oldukça çok konuşulacağa benziyor.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatıldığı iddia edilen soruşturma kapsamında bir iddia var ki, oldukça çok konuşulacağa benziyor. Devletin kendisine tahsis ettiği makam aracı ve özel şoförü ile her gün evine gidip gelen Mehmet Dağ’ın, bununla da yetinmeyip oğlunu da aynı araç ve şoför nezaretinde Haraççı’da bulunan bir okula götürüp getirdiği iddia edildi.  İddiaların kamera görüntüleri ile de tespit edildiği Mehmet Dağ’ın bu tutumu Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan tüm personelce bilindiği ve bu rahatsızlığın üst makamlara iletildiği iddia edildi.

KAMERALAR ANBEAN KAYDETTİ

Devletin görev başında kullanımı için kendisine tahsis ettiği makam aracı ve şoförünü oğlunun da tahsisine sunan Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında elde edilen görüntülerin de soruşturma dosyasına dahil edildiği ve devletin resmi aracının kendi ailesinin hizmetine ne kadar süre tahsis edildiği, hangi aralıklarla oğlunu okula götürüp getirdiği sorulacağı iddia edildi.

ÇAKAR KULLANMAK VATANDAŞA YASAK, MÜDÜRE SERBEST

Kendisine tahsis edilen makam aracı ile her gün evine gidip gelen Milli Eğitim Müdürü Dağ’ın aracında aynı zamanda kullanımı yasak olan ve çakar diye tabir edilen uyarı cihazının da bulunduğu iddialar arasında. Sadece görev başında bulunan sağlık ve emniyet ekiplerinin görev kağıtlarını ibraz etmek kaydıyla kullanabildikleri çakar ve ışıklı uyarı sistemlerini kullandığı iddia edilen Dağ’ın iddialara ne cevap vereceği ise merak konusu.

 

Arnavutköy Milli Eğitim Müdür’ü Mehmet Dağ’a soruşturma

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında içerisinde çok sayıda iddianın yer aldığı bir soruşturma başlatıldığı iddia edildi. Soruşturma içeriğinde yer alan iddialar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın başını epeyce ağrıtacağa benziyor.

Son dönemlerde yaptıkları ile gündemden düşmeyen, görevden alındığı halde tekrar görevine geri iade edilen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ı, bu sefer oldukça zor günler bekliyor. Hakkında idari soruşturma başlatıldığı iddia edilen Dağ ile ilgili çok sayıda iddia yer alıyor.

SÜRÜCÜ KURSLARI HARACA BAĞLANDI İDDİASI

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatıldığı iddia edilen soruşturmanın fitilini Arnavutköy’deki sürücü kurslarından çok sayıda şikâyetin ilgili kurumlara iletilmesi ateşledi. İddiaya göre Arnavutköy’de bulunan sürücü kurslarına kayıtlı öğrencilerin direksiyon eğitimi uygulama sınavını başarı ile geçtikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğü’nden almaları gereken sertifikaları belirli bir bağış karşılığında teslim alınmak zorunda bırakılan Sürücü Kursları, alınan paranın usulsüz olduğunu ve yasal olmadığını savunarak Dağ’ı Arnavutköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet ettiler.

DEKONTA “ZORLA ALINAN BAĞIŞ” NOTUNU DÜŞTÜLER

Direksiyon sınavını başarı ile geçen her bir öğrencinin sertifikası için 5 TL’yi Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendilerine ilettikleri banka hesabına bağış olarak yatırmak zorunda bırakılan Sürücü Kursları, duruma tepkilerini yatırdıkları paranın açıklama kısmına ‘….adet sertifika için zorla alınan bağış’ notunu bile düştüler. Uygulamanın hiçbir il yada ilçede olmadığını savunan Sürücü Kursu yöneticileri, her bir sertifika için kendilerinden alınan 5 liralık bağışın yasal olmadığını söylediler. Bağışların banka hesabına yatırıldığına dair dekontların Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilmeden sertifikaların kendilerine verilmeyen Sürücü Kursu yöneticileri durumu üst makamlara yazdıkları şikayet dilekçeleri ile bildirdiler.

PARALAR DERNEK HESABINA

Sürücü Kurslarının her sertifika başına yatırdıkları 5 TL sertifika bedelleri ise Arnavutköy İlçesi Eğitim Hizmetleri Destekleme Derneği hesabına yatırıldı. Konu ile ilgili çok sayıda şikayetin ardından harekete geçen üst makamlar, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında idari soruşturma başlattığı iddia edildi. Soruşturma kapsamında Sürücü Kurslarından alınan paraların ne için alındığı, hangi hesaplarda toplanıldığı, alınan paraların nerelerde ne şekilde harcandığı gibi çok sayıda sorunun yer aldığı iddia ediliyor.

 

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ: Bana kumpas kurdular, verilmeyecek hesabım yok !

Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, “Bu soruşturmadaki amaç beni tamamen yıldırmaya, yıpratmaya yöneliktir”

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, hakkında başlatılan idari soruşturma ve soruşturma içeriğinde yer alan iddialarla ilgili Taylan Ergün’ konuştu.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, hakkında başlatılan idari soruşturma ve soruşturma içeriğinde yer alan iddialarla ilgili konuştu. Verilmeyecek tek bir hesabının olmadığını savunan Milli eğitim Müdürü Mehmet Dağ, “Bu soruşturmadaki amaç beni tamamen yıldırmaya, yıpratmaya yöneliktir. Sanki şaibeli bir durum varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. 3 yılda Arnavutköy’de yaptığımız başarılı işler birileri tarafından kıskanıldı. Kıskançlık bir süre sonra öfkeye dönüştü. Kiminin ayağına bastık hedef olduk, kiminin isteklerini yerine getirmedik hedef olduk. Bunların neticesinde de çok kirli ve ahlaksızca bir tertiple bana kumpas kuruldu. Tıpkı fetönün vaktiyle birilerine kurduğu kumpas yöntemleri ile hedef alındım” dedi.

Hakkında hazırlanan soruşturmanın kendisini istemeyenlerce düzenlenen bir tertip neticesinde ortaya çıktığını söyleyen Müdür Dağ, oğlunun kendisinin kullandığı hizmet aracı ile Haraççı’da bulunan okuluna bırakılırken görüntülendiğini ve bu görüntüleri de 2 okul müdürünün çektiğini iddia etti. Milli Eğitim’in 3 aracı olduğunu ve bu araçların yakıtlarını da zaman zaman kendi ceplerinden karşıladıklarını söyleyen Dağ şöyle konuştu; “Bizde makam aracı yok, hizmet aracı vardır, burayı düzeltelim önce. Bizim Milli Eğitim olarak 3 tane aracımız var. Bunların hiçbiri için devlet tarafından ayrılmış bir ödenek de yoktur. Bu 3 aracımızın tamamının yakıt masraflarını çoğu kez kendi cebimizden veya yerel bazı kaynaklara resmen yalvararak bulup ödemeye çalışıyoruz. O yüzden burada iddia edilen makam aracının çocuğuma tahsisi asla mümkün değil. Böyle bir şey asla olamaz, olması da mümkün değildir.

Görüntüler ve fotoğraflar var deniliyor. Bu da bir tertiptir. 2 tane okul müdürünün benim aracımı takip ederek kumpas kurarak,  fetö kumpası gibi bir kumpas kurması sonucunda ortaya çıkan bir şeydir. Biz bunu da tespit ettik ve tutanak altına aldık, ilgili okul müdürleri hakkında da art niyetlerinden dolayı, kumpas kurmaktan dolayı gereken işlemleri başlattık. Buradaki amaç beni tamamen yıldırmaya, yıpratmaya ve sanki şaibeli bir durum varmış gibi bir algı oluşturma hareketidir.

 

“BEYOĞLU’NDA OTURMAMA RAĞMEN ÇOCUKLARIM ARNAVUTKÖY’DE OKUYOR”

Benim 2 tane oğlum, ben Beyoğlu’nda oturmama rağmen Arnavutköy’e hizmet eden bir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çocuklarımı buradaki okullara verdim. Bir oğlum Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 9.cu sınıfta ve okulun yurdunda kalıyor. Pazartesi günü ben onu 5 dakika mesafedeki okula bir defaya mahsus olmak üzere araçla yolladım. Buradan hareketle kurumun aracını özel işlerinde kullanıyor, çocuklarına tahsis ediyor gibi bir sonuç çıkarmak tamamen dayanaksız, haksız ve art niyetli bir değerlendirmedir” dedi.

“İLÇENİN AKARI YOK, BAĞIŞLAR HİZMET İÇİN ALINDI”

Soruşturma dosyasında yer alan Sürücü Kursları’ndan sertifika başına alınan 5 TL’lik bağışlarla ilgili de konuşan Dağ; “Biz Arnavutköy’e geldiğimizden beri yerel imkanları harekete geçirme saikiyle hareket ettik. Sürücü Kursları, Özel Eğitim Kurumları da bizler için bir potansiyel. Bütün iş ve işlemleri bizler üzerinden yürütülüyor ancak ticari bir alan. Bizim Milli Eğitim olarak burada bir bütçemiz olmadığı için bir ton iş yapıyoruz, okullarımızın irili ufaklı hep maddiyata dayanan ihtiyaçları var. Yani bu ilçenin bir akarı yok. Tüzel kişiliğimiz olan bir derneğimiz var. Bu derneğimize bir katkı yapılması için Sürücü Kurslarımızdan rica ettik, kimseyi de zorlamadık. Kendileri ile de görüşerek gönüllü bağış yapalım dedik. Her bir sertifika için 5 lira gibi cüzi bir bağış almak suretiyle kendimize bir bütçe oluşturarak okullarımızın ihtiyaçlarına katkı sunalım istedik. Bu bağışı yapmayana da sertifikasını düzenleyerek zaten veriyoruz. Belgeyi hak eden herkese bağış yapsın ya da yapmasın hepsine belgeleri verildi. Dernek hesabına bağışların yapılıyor olmasına rağmen bizlerin yıpratılmaya çalışılması bir algının ürünüdür. Bunların hepsi zaten soruşturma sürecinde ayan beyan ortaya çıkacaktır” dedi.

“ÇOK KİRLİ VE AHLAKSIZCA BİR TERTİP”

Kendisi hakkında bir kumpas kurulduğunu iddia eden Dağ, hakkında hazırlatılan soruşturma ile sanki şaibeli bir iş yapıyormuş gibi bir hava estirilmek istendiğini söyledi ve ekledi; “Biz gelişiyor, üretiyor ve Arnavutköy’de milli eğitimin ilerilere gitmesi, başarı birilerini maalesef çıldırtıyor. Ve onlar haksızca eleştiri yapıyorlar. Haksız yapılan eleştiri ise başarıyı kıskanmaktır. Bu kıskançlık ise zamanla öfkeye dönüşür. Kimilerinin ayağına basarsınız hedef olursun, isteklerini yerine getirmezsin hedef olursun, işte son süreçte biz Arnavutköy’de birçok alanda 39 ilçe arasından birinciler çıkarmamız birilerini rahatsız etti. O birileri harekete geçti, bir tertip kurdular ve bizim üzerimize imzasız isimsiz dilekçelerle sanki burada büyük şaibeler varmış gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar. Buradaki hedef tamamen benim şahsımdır, yıpratılmak istenmemdir. Bu tertip çok kirli ve ahlaksızca bir tertiptir. Hesabını veremeyeceğim hiçbir tasarrufum da yok. Bu anlamda son derece açığım. Biz kamu görevi yapan insanlarız, her yaptığımız iş denetime ve hesap vermeye açıktır. Her zaman bu hesabı vermeye göğsümü gere gere vermeye hazırım. Bu konuda ben kendimden eminim açıkçası.”

arnavutkoyden.com / Taylan Ergün[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Benzer Haberler