SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de bir otomobil içerisindeki şahısla birlikte yakıldı

Arnavutköy Yassıören yolunda kimliği belirsiz bir kişi tarafından ateşe verilen otomobilde, ilk incelemelere göre bir kadın cesedi olduğu tespit edilmişti. Adli soruşturmada olayın sır perdesi aralanmaya başlandı.

Yoldan geçen sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri kısa süre içerisinde yanan otomobili söndürürken, ilk bilgiler araçtaki cesedin bir kadına ait olduğu yönündeydi. 

“TAMAMEN YANMIŞ VAZİYETTEYDİ”

Olayı görerek jandarmaya haber veren bir vatandaş,“İtfaiye ve jandarmayı aradım. Araba yanmıştı. İtfaiye söndürdüğünde içerisinde birinin olduğunu gördüler. Tamamen yanmış vaziyetteydi” dedi.

KİMLİK TESPİTİ YAPILDI: BAŞKA YERDE ÖLDÜRÜLMÜŞ

Kimlik tespiti için adli tıp kurumuna gönderilen cesedin incelemelerin ardından kimliği belirlendi.Yapılan tespitlere ve iddialara göre, olayın ardından kaçan katil zanlısı bir başka noktada öldürdüğü kardeşi Behzat T.’nin cesedini arabayla birlikte Arnavutköy-Yassıören’deki olay yerine getirdi. İddiaya göre; cinayet izlerini silmek için aracı içindeki kardeşinin cesedi ile birlikte ateşe verdi. Katil zanlısı İsmail T.’nin aracının olay öncesinde Behzat T.’nin adresine gittiği, bir müddet burada kaldığı ve ardından yakıldığı noktaya getirildiği GPS kayıtlarından tespit edildi.

“Miras araziyi paylaşamadılar” iddiası

İsmail T. ile kardeşi Behzat T.’nin babalarından miras kalan Çatalca’daki arazi ve mallar nedeni ile aralarında tartışmalar yaşandığı öğrenildi.Yanan araçta bulunan ve bir kısmı yanarak zarar görmüş durumdaki kimi evrak ve tapu örnekleri de incelemeye alındı. Katil zanlısı ağabey İsmail T. gözaltına alındığı ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

 

Benzer Haberler