SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de Çiftçiler Günü’nde buzağı yarışması yapıldı

Her yıl Arnavutköy’ün farklı bir mahallesinde kutlanan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Çiftçiler Günü etkinliğinde düzenlenen buzağı yarışması ise vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonunun kuruluş günü olan 14 Mayıs sadece Türkiye’de değil bu kuruma üye olan bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanıyor. Bu yıl Arnavutköy’de 7.si düzenlenen Çiftçiler Günü, Çilingir Mahallesi’nde kutlandı Son sistem tarım araçlarının sergilendiği etkinlikte en güzel buzağı yarışması, folklor gösterileri, halat çekme yarışması ve müzik dinletileri büyük beğeni topladı.

En Güzel Buzağı, “Ayşe” Adlı Buzağı Oldu

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde en güzel buzağı yarışmasında 3 buçuk aylık ‘Ayşe’ adını verdiği buzağısıyla birinci olan Recep Yücelşen, ‘Geçen sene Almanya’dan annesi getirilen simental cinsi buzağımız birinci oldu. Yarışmayı kazanmasının nedeni tüylerinin parlak ve alımlı olması. Herkes birinci olacağını söylemişti. Aşılarını düzenli yapıyoruz. Beslenmesine ve suyu da dikkat ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.

Yarışmada 2’nci olan 5 aylık simental cinsi buzağının sahibi Nedim Akoğlu da buzağıların sütle beslenmesi ve yemlerinde kaliteli markaların kullanılmasını önerdi. dile getirdi.

“BUZAĞILAR BİRLİK BERABERLİĞİ GETİRDİ”

En güzel buzağı yarışmasında 1’incinin sahibine tam, 2’inciye yarım, 3’üncüye ise çeyrek altın ödülü takdim edildi. Etkinliğe katılan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: ‘’Çiftçilikle uğraşan tüm vatandaşlarımızı bir araya getirdik. Toplumun farklı kesimlerini yan yana getirmek ve memleketimizin bekası için birlikteliğimizi sağlam vaziyete getirmek için katkıda bulunduk” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler