SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy’de İSKİ Suyu 7 Yıldır Boşa Akıyor

Su sıkıntısı kapıda olduğu İstanbul’da Hadımköy – Ömerli caddesinin altından geçen İSKİ borularının patlaması sonucu yaklaşık 7 yıldır tertemiz su boşa akıyor.

Su sıkıntısı kapıda olduğu İstanbul’da Hadımköy – Ömerli caddesinin altından geçen İSKİ borularının patlaması sonucu yaklaşık 7 yıldır tertemiz su boşa akıyor.

Yeteri kadar yağış olmaması nedeniyle İstanbul’da su sıkıntısı kapıda. Buna rağmen Arnavutköy’e bağlı Ömerli Mahallesi’nde su boşa akıyor. Üstelik Mahalle sakinlerinin ve mahalle muhtarı Selçuk Öztürk’ün bütün çabalarına rağmen 7 yıldır İSKİ bu duruma göz yumuyor ve herhangi bir çalışma yapmıyor.

İstanbul’da su sıkıntısı kapıda, Ömerli’de boşa akıyor

Ömerli sakinleri akan suyun 2 mahallenin günlük su ihtiyacını karşılayabileceğini ifade ederek, “7 yıldır su boşa akıyor. Başta İSKİ olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesine defalarca bu durumu ihbar ettik. Ancak 7 yıldır hiç bir çalışma yapılmadı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu İstanbul’da kuraklıktan dolayı su sıkıntısı yaşanabileceğini açıkladı ama 2 mahallenin günlük su ihtiyacını karşılayabilecek tertemiz şebeke su boşa akıyor akıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” sorunun çözülmediğini dile getirdiler.

Suyu kesmediler ama dereye akıttılar

Su borusunun Hadımköy – Ömerli Caddesi üzerinde patladığını diye getiren vatandaşlar, “Bu su daha önceden Hadımköy yolundan mahallemizin yoluna akıyordu. Yol boyunca mahalle merkezine kadar geliyordu. Ancak şimdi suyu kanalizasyona bağladılar. Şimdi tertemiz su kanalizasyonla Ömerli ile Deliklikaya arasında bulunan dereye akıtılıyor. Çözüm olarak bunu mu buldular? Bu çözüm değildir” diyerek sorunun bir an önceçözülmesi gerektiğini ifade ettiler.

Arif Sapmaz

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler