SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy’de kadın cinayeti: Genç kadın halı yıkarken öldürüldü

Arnavutköy İlçesi’ne bağlı İstiklal Mahallesi’nde evinin önünde halı yıkayan genç bir kadın ensesinden vurularak öldürüldü.

İddiaya göre Erzurum nüfusuna kayıtlı henüz 18 yaşına yeni giren Sinem Ç. adlı genç kadın, bir ay önce sevdiği ama ailesinin evlenmesine izin vermediği gençle evlenmek için kaçarak Arnavutköy’de yaşayan gencin yanına geldi. Kaçtığı gençle yaklaşık dört senedir görüştüğü, fakat ailesi tarafından bir başkası ile evlendirilmek istendiği öğrenilen genç kadının bu nedenle kaçtığı sanılıyor. Cinayetin de, aile fertlerinin karşı çıktığı bu olay nedeni ile işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

“ABİSİ ÖLDÜRDÜ” İDDİASI

Halen firari olan genç kadının katilinin abisi İ.Ç. olduğu ve olay yerinden kaçtıktan sonra, kadının eşini de ölümle tehdit ettiği iddia edildi.

Polis, olayın aydınlatılması ve katilin yakalanması için araştırmasını çok yönlü olarak sürdürüyor.

ABİSİ VE ENİŞTESİ GÖZALTINDA
Olayın ardından çalışmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, katil zanlılarını tespit etti.Cinayet için İstanbul’a gelen abisi İsmet Ç.’nin aranırken, diğer abisi Vedat Ç. ile eniştesi Bayram Ç.’yi Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde yakalandı.

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler