SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de Kent Konseyi Ve STK’lar Toplandı

Arnavutköy’de Sivil Toplum Kuruluşları ve Kent Konseyi üyeleri bir araya geldi. Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran ve yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’in de katıldığı kahvaltıda, Kent Konseyi üyeleri projelerini sundular.

Birleşmiş Milletlerin aldığı karar gereği Türkiye’nin de dâhil olduğu; her ilçede sivil toplum kuruluşlarına bağlı Kent Konseylerinin oluşturulması kanunu ile birlikte 23 Eylül 2011 tarihinde Arnavutköy İlçe Kent Konseyi kuruldu. Faaliyete başladıkları günden itibaren yürütme kurulu olarak birçok projeyi hayata geçiren Kent Konseyi; Arnavutköy’lü iş adamları ve muhtarların da bulunduğu toplantıda yeni projelerinden bahsetti. Birden fazla projenin sunulduğu ve Arnavutköy’ün genel durumu üzerine soruların yöneltildiği toplantıda, öne çıkan çalışmalar arasında ise Bölgede dünya standartlarına uygun bir atış poligonu yapılması için hazırlanan proje oldu. Arnavutköy’ün coğrafi kimliğinden ötürü atıcılık sporuna olan ilgiyi bu yönde değerlendirmek ve önümüzdeki olimpiyatlar içinde sporcu yetiştirebilmek amaçlı yapılmak istenen proje belediye’ye sunuldu.

 

ARNAVUTKÖY’DE EĞİTİM İVME KAZANDI

 

Toplantı esnasında katılımcı muhtarlar ve iş adamlarının sorularını yönelttiği Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, bütün sorulara bire bir cevaplar verdi. Baran’ın genel olarak yaptığı açıklamada; ‘Arnavutköy’ümüz 2004 senesinden bu yana çok büyük bir ivme kazanmış durumdadır. Gerek Belediyemizin gerekse Hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar bölgemize ciddi manada ilgi ve alakanın duyulmasına vesile olmuştur’ dedi. Eğitim konusuna da değinen Baran; ‘ Arnavutköy de hizmet veren öğretmenlerin yaklaşık %35’i kadroluydu fakat bakanlıklarla yapılan görüşmeler neticesinde bu rakam şu anda %85’lere kadar çıkmış vaziyettedir. Bu durumun bölgede ki eğitim seviyesine ivme katacağını umuyorum’ dedi.

 kaynak:arnavutköybelediyesi.

Benzer Haberler