SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de Nikah töreni ile kongre bir arada yapıldı

Saadet Partisi (SP) Arnavutköy İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi gerçekleştirdi. Yapılan kongrede tek liste ile Yusuf Dal tekrar SP Arnavutköy ilçe başkanı seçildi.

 

Arnavutköy Kültür Merkezinde gerçekleşen Kongreye, SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya, Abdulkadir Çelebi, Necati Çevik, Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Hıfzı Kekeç, Arnavutköy Muhtarlar Dernek Başkanı Fazıl Fidan, çevre ilçelerden ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer katıldı.

 

Arnavutköy Belediyesi Kültür merkezinde Saadet partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi de ilginç bir olaya imza atıldı. Gerçekleşen kongrenin yapılacağı saat 13.00 ile 19:00 saatleri arasına yapılacak kongre saatine bir nikah törenine de ayrılmış olması salonun yarısı Saadet partisi kongresinin delegeleri ve Saadet partililer otururken diğer yarısına da yapılacak nikah törenine katılanlara ayrılması ilginç bir durumun ortaya çıkmasına neden oldu. Sahnenin yarısı kongre yönetimi kullanırken diğer yarısını da gelin ve damat için hazırlanan nikah masası olarak ayrıldı. Kültür merkezinde gerçekleştirilen kongrede, gelir ve gider raporlarının okunmasının ardından tek liste halinde seçime gidildi. Kayıtlı delegelerin tamamının oyunu alarak tekrar ilçe Başkanı seçilen Yusuf Dal katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

 

SP Arnavutköy İlçe Başkanı Yusuf Dal, partisinin olağan kongresine, parti üyelerinin yanı sıra üye olmayan Arnavutköylüleri de davet ettik, “Siyasetle ilgilensin ilgilenmesin, herkesi yanımızda görmek istiyoruz. SP’nin birleştirici ve bütünleştirici özelliğini vatandaşlarımızın görmesini ve örnek almasını istiyoruz” Sizlerinde gördüğü gibi bir Kültür merkezinin organizasyonunu bile yapmayan bir yönetime Arnavutköy’ü teslim etmişler bizler bu başarısız yönetimlerden kurtulmak için saadet partililer olarak çok çalışmalıyız. Emin olunki onların başarısızlıkları sadece bunlarla değil ülkenin halini görüyoruz. her geçen gün daha da kötüye giden bir durumdayız, toplumda mevcut bu huzursuzluğun bitmesi için sizlerinde bizlerinde saadet partisine ihtiyacı var. siz değerli halkımız onlara gereken cevabı zamanı geldiğinde vereceksiniz. bu vesile ile sizleri saadet partisi çatısı altında görmek bu başarıya ve geleceğe ortak imza atalım diyorum.

 

SP Arnavutköy İlçe Başkanı Yusuf Dal Erbakan hocamızın bir toplantıdaki sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Refah Partili olanlar şöyle ayrılsın dediği zaman bir kısım insanlar ayrılır, Erbakancılar şöyle geçsin dediği zaman yine bir kısım insanlar ayrıldığı zaman derki bu bir şahıs davası değil, bu bir parti davası hiç değil, bu bir hak davasıdır. Milli görüşçü olacaksınız şahısçı, partici olmayacaksınız der. İşte 43 yıldır milli görüş hareketi beş kez kapatılmasına rağmen ve bölünmesine rağmen Allah’a hamdolsun ki Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde teşkilat çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemizin düşmüş olduğu durumu birlikte irdelemek zorundayız. İşte görüyorsunuz üreten bir millet değil tüketen bir milletle devlet haline getirdiler bizleri. Hem millet olarak hem devlet olarak bizi borçlandırdılar. Maneviyatımızdan uzaklaştırdılar. İnim inim ülke insanı olarak inliyoruz. Üretemiyoruz sürekli tüketir haldeyiz. Onun için özümüze dönmek zorundayız, üreten bir millet olmak zorundayız.

 

Gerçekleşen kongrede bir konuşma yapan SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ise şunları söyledi. ”İslam birliğinden korkuyorlar. Bak bugün Avrupa birliği bir Hıristiyan birliğidir. İslam birliği dediğinizde onlar Hıristiyan birliğiyse siz İslam birliği olacaksınız. Dolayısıyla sizde kendi çıkarınıza göre hareket eden bir dünya inşa edeceksiniz diyenlere sesleniyorum. Asla ve katha İslam birliği, sizlerin düşündüğü gibi bir birlik değil tamamen bütünleştirici bir güçtür. Manevi bir varoluştur. Bu toplumun en çok bu manevi birliğe ve bütünlüğe ihtiyacı vardır dedi.

 

SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ise şunları söyledi. ”10 yıllık AKP iktidarı döneminde Allah aşkına yollar yapıldı. Bir takım sahlık hizmetleri yapıldı diye kötülüklerinden bahsedildiğinde  kardeşlerimiz doğal olarak söylüyorlar. ama millet için yapılan büyük bir himzet deniliyor. kimsenin buna itirazı yok ancak şu varki o yapılan himzet

10 yıldır yapılan yatırımlar sadece bir yıllık bizlerin cebinden çıkan faize denk geliyor ve bunun karşısında 10 yılda faiz ile bu milletin cebinden 520 katrilyon lira para çalındı. Arnavutköyde gördüğünüz bütün caddelerini parayla doldursanız. Şu memleketin evlatlarının cebinden 520 katrilyon lirayı aldıramazsınız. Yapılan yatırımlar 50 tirilyon ise ödenen para 520 katrilyon lira Allah aşkına bunu  hangi hizmet mantığıyla açıklayacaksınız ” dedi.

 

 

arnavutkoyden.com/tag/salih-sutlan

Benzer Haberler