SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy’de Olaylı DTP Yürüyüşü

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Arnavutköy İlçe Teşkilatı’nın teslim olan PKK’lılara destek vermek için düzenlediği yürüyüşte bayrak gerginliği yaşandı. Abdullah Öcalan lehine sloganların atıldığı yürüyüş sırasında, Türk bayrağı açan bir esnaf ile göstericiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

DTP Arnavutköy İlçe Teşkilatı önünde saat 15.00 sıralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik bir grup toplandı.

Daha sonra meydana doğru yürüyüşe geçen grup, Öcalan ve PKK lehine sloganlar attı.

Arnavutköy Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, son dönemde demokratik açılım sürecinin kendileri için bir umut olduğu belirtilerek, “Oldukça umut veren bu süreci bilinmeyen bir yöne çekip, çöküntüye uğratan bir yaklaşımla karşı karşıyayız. Avrupa barış grubunun halkımızın o görkemli karşılanışını hazmedemeyen güçler tarafından gelişi engellendi. Bu olumlu süreci baltalamaya çalışan CHP, MHP ve samimi olmayan iktidarı samimi olmaya davet ediyoruz” denildi.

Grup basın açıklamasının ardından tekrar ilçe binasına doğru yürüyüşe geçti.

Bu sırada bir esnaf Türk bayrağı açtı. Göstericiler ile Türk bayrağı açan esnafı arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Polis ile DTP’li yöneticiler, tartışmanın büyümesini engelledi. Polisin müdahale etmediği yürüyüş ardından grup, olaysız şekilde dağıldı. (Cnntürk)

Video için Tıklayın

Benzer Haberler