SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de SBS Sınavı

Arnavutköy İlkler yaşanıyor

Önceki yıllarda Arnavutköy dışında sınava giren öğrenciler bu yıl ilk kez  ilçedeki okullarda sınav heyecanı yaşadılar

Tüm yurtta olduğu gibi SBS (Seviye Belirleme Sınavı) heyecanı Arnavutköy’de de yaşandı. Daha önceki yıllarda öğrenciler Arnavutköy dışında sınava girerken, bu yıl ilk kez  ilçede bulunan okullarda sınava girdiler.
İlçe olması ile birlikte birçok hizmetin Arnavutköy halkının ayağına kadar gelesiyle başlayan süreç bu defa öğrencilere de yaradı.

Daha önce SBS, Arnavutköy dışında yapılıyordu ve buna bağlı olarak, öğrencilerin sınava gireceği okulları bulmaları da bir hayli zor oluyordu. Bunun yanında yolda çekilen çileler ise cabasıydı. Ama bu yıl Arnavutköylü öğrenciler bu tür zorluklarla karşı karşıya kalmadı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de İlköğretim 6. sınıf öğrencileri 13 Haziran 2009 Cumartesi günü SBS’ye katılacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden öğrenebilecekler.

Çatalca okullarında da öğrenciler sınıf içerisinde sorular ile boğuşurken, aileler de dışarıda sınavın stresi yaşadılar. Veliler, “Hayatlarını etkileyecek bir sınav, bugün için çok hazırlandılar. Onlar için hayırlısı ne ise o olsun” diyerek yaşadıkları heyecanlarını ortaya koydular. Sınav sonrası öğrencilerin, “Sorular çok saçmaydı. Bizim gece gündüz çalıştığımız ve resmen zorlu bir maratona çevirdiğimizi düşündüğümüz sınavla yakından uzaktan alakası yoktu” demesi tüm velileri şaşırttı.
Ayrıca, Çatalca Belediyesi Kültür Sosyal ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Danışmanı Metin Sezer de sınava giren öğrenci ailelerine hayırlı olsun demek için okul bahçesine geldi

Benzer Haberler