SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy’e yeni İETT hatları

Arnavutköy Belediyesi; ulaşımda yeni dönemi başlatarak, vatandaşların zaman kaybetmeden ve bekleme yapmadan gitmek istedikleri güzergaha kolaylık sağlayacakları ring seferler oluşturdu.

Arnavutköy Devlet hastanesi karşısına oluşturulan merkez son durakla, İlçe mahallerinden gelen yolcular, bekleme yapmadan İstanbul içine yolculuk yapabilecekler. Oluşturulan ring seferlerle vatandaşlar ilçe içerisinde sefer yapan otobüslerle bekleme yapmadan merkez son durağa, daha sonrasında ise hazır bekleyen otobüslerle de İstanbul içine yolcukları konforlu ve son model otobüslerle sağlanacak.

Arnavutköy’de Ulaşımda Yenilik 

Arnavutköy Belediyesi’nin İETT Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucu; 10 hat ile 341 sefer gerçekleştirilecek.

İlçe içerisinde gün içinde 189 sefer düzenlenerek; Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin karşısında yapımı gerçekleştirilen merkez son durağa gelen yolcular, buradan da diğer ilçelere gidebilecekler. Arnavutköy’den ise diğer ilçelere gün içerisinde 152 sefer düzenlenecek. İlçe dışına düzenlenen seferler ile Arnavutköylüler; Metrobüs, Metro, Tramvay, Vapur, Tren,Marmaray ve İDO seferlerine hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

Arnavutköyden Marmaray’a

29 Ekim tarihinde Marmaray’ın açılması ile vatandaşların şehrin çeşitli yerlerinden ulaşımı sağlanması için İETT Genel Müdürlüğü tarafından yeni otobüs hatları oluşturuldu.

Arnavutköy Belediyesi ’de Arnavutköylüleri Yenikapı ve Marmara’a ulaştırmak için İETT Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucu Arnavutköy-Topkapı-Yenikapı hattını, ilçe halkının hizmetine kazandırdı.

Yeni Hatlarla, Arnavutköyden Her Yere

Arnavutköy Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar sonucu, Arnavutköyden diğer ilçelere her gün 152 otobüs seferi düzenlenecek. Arnavutköylüler, Arnavutköy Devlet Hastanesi karşısına oluşturulan merkez son duraktan hareket eden otobüslerle; Mecidiyeköy, Eminönü, Topkapı-Yenikapı, Başakşehir ve Yenibosna gibi merkezi yerlere aktarma yapmadan gidebilecekler.

Arnavutköy Ring Seferleri ve İlçe Dışı Seferler

Arnavutköy Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü tarafından Arnavutköy içi oluşturulan ring seferler şöyle;

Arnavutköy Devlet Hastanesi karşısına oluşturulan merkez son duraktan hareket ederek diğer ilçelere gidecek, ilçe dışı seferler ise şu şekilde;

Benzer Haberler