SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

ASKODER spor dostları Hadımköy’de buluştu

Kısa adı “ASKODER” olan” Arnavutköy spor kulüplerini destekleme ve koordinasyon Derneği’ nin” öncülüğünde Hadımköy sanayici ve işadamları Derneğinin(HASİAD) ev sahipliği yaptığı geleneksel  kahvaltılı toplantıların 20.cisi  Flokser Tekstil  Fabrikasında gerçekleşti.


Kahvaltıya Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy’un yanı sıra HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ, ASKODER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Demir, spor dostu iş adamları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kahvaltı sonrasında açılış konuşmasını yapan ev sahibi HASİAD Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ spor dostu projesinin faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Flokser Tekstil  Yönetim Kurulu Başkanı ve Spor Dostları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Rasim Tükek,  ASKODER ve faaliyetlerini bakanlara her fırsatta anlattığını söyledi ve ekledi; “Arnavutköy Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan bu projeyi yasal statüye kavuşturmak için iş adamları olarak elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz. Bu proje sosyal dayanışma ve sosyal sorumluluk projesidir. Projeyi iş dünyasına ve bakanlara milletvekillerine anlatabilirsek projenin başarılı olması ve bir üst düzeye çıkabilmesi için önemlidir.”

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü ve aynı zamanda da ASKODER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim  Demir;  “Bu proje çerçevesinde iş adamı ve sanayicilerimiz ellerinden geldiğince destek olmaya çalışıyorlar. Bundan dolayı kendilerine minnettarız. İş adamı olmak atölye ve fabrikalarında yüzlerce işçi çalıştırmak demek değildir. iş adamı olmak sosyal sorumluluk projelerine her türlü desteği vermek ve katkı sağlamak demektir” dedi.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen ilçe Kaymakamı Hürrem Aksoy, özetle şunları söyledi; “Millet olarak başarılarımızdan keyif almaya her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. Başarı paylaştıkça çoğalır, çoğaldıkça artar.  Başarılarımızı ve Mutluluklarımızı paylaşalım ki gençlerimiz daha büyük başarılara imza atsınlar. Toplumumuzdaki sevgi ve saygı bağlarımız daha kuvvetlensin “dedi.  Gönül elçileri projesine de kısaca değinen Aksoy, işadamlarımızın bu tür projelere daha fazla destek olmalarını istedi. Kahvaltı sonrasında “Spor Dostları” projesine yeni katılan işadamları ile protokol imzalandı. Sportif faaliyetlerde başarı sağlayan Taşoluk ilköğretim okulu öğrencilerine başarı belgeleri ve madalyaları verildi.

arnavutkoyden.com/Salih Sütlan

Benzer Haberler