SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Başbakan Tayyip Erdoğan Arnavutköy’deydi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Referanduma çok az zaman kala Arnavutköy’de halka hitap etti. Arnavutköy Yeşil Camii’nde cuma namazını kılan Erdoğan daha sonra camii karşısındaki alanda vatandaşlar ile biraraya geldi.


Burada bir konuşma yapan Erdoğan, “Anayasa değişikliği ile ilgili bir çalışmamız var.Yoğun bir program geçirdik. Demokrasi ve özgürlükler için evet çağrısı yaptık. Pazar günü sandıklara gideceğiz. Muhalefet bize 2 maddeyi çekin 24 maddeye evet dediler.Niye çekelim dedik. Bunu kendiniz için yapıyorsunuz dediler. Neresini kendimiz için yapıyoruz ? Ancak yine Anayasa Mahkemesi’ne götürdüler. Bugüne kadar yüksek yargıyı hep kendi arka bahçeleri olarak gördüler. Şimdi milletin ön bahçesi oluyor. Aynı şekilde HSYK’da meclis var mı? Yok. Değişen bir şey yok. Adalet Bakanının yetkileri bile kısıtlanıyor. 3 tane daire oluyor.Bunların hiçbirine Adalet Bakanı girmiyor. Kendi yargısını oluşturacak diyorlar. Biz sizi de biliriz. 3 bin kişiyi yargıya doldurdunuz iktidarınızda.

Yargı biz kimsenin arka ve ön bahçesi olmadık diyor. Bunu bize anlatmayın. Biz yargıda kimlerin ön kimlerin arka bahçe olduğunu biliriz. Kararınızı açıklarken Türk Milleti adına dersin. Madem ki bunu diyorsun milletin ön bahçesi olmaya mecbursun.” dedi.

Benzer Haberler