SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Haberlerimiz ses getirdi:Cinayetler ulusal basında

Arnavutköy’de 15 günde 3 gencin cesedinin bulunması ile ilgili haberlerimiz ulusal basının da ilgisini çekti ve bugün konuyla ilgili haberler yer aldı.

İSTANBUL – İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde yaşayanlar, yaklaşık bir aydır diken üzerinde. Nedeni ise son iki haftadır peş peşe işlenen ve İstanbul Emniyeti Cinayet Büro Amirliği ile jandarma tarafından araştırılmasına rağmen hâlâ çözüme kavuşmayan seri cinayetler. Bölge halkı cesetlerin bulunduğu Çilingir Deresi ve Domuz Deresi’ne ‘Ölüm Deresi’ ismini vermiş.

Sabah gazetesinin haberine göre; cinayetlerden ilki, 2013’ün son günlerinde ortaya çıktı. İslambey Mahallesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan 22 yaşındaki R.Y., esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

Oğlunun telefon açarak “Baba beni öldürecekler” dediğini ve ardından cep telefonunun kapandığını ileri süren Y’nin babası, kayıp başvurusunda bulundu. 12 gün boyunca haber alınamayan Y’nin cesedi, 30 Aralık sabahı Tayakadın Ormanı’nda bulundu. Y’nin kafasına bir el ateş edilmiş ve işkence görmüştü. İkinci cinayet ise 8 Ocak Çarşamba sabahı ortaya çıktı. Yaklaşık bir haftadır kayıp olan ve Bolluca Mahallesi’nde ikamet eden 21 yaşındaki U.K.’nın cesedi, yine kafasından vurulmuş halde Çilingir Köyü mevkisinde bulundu. O da önce işkence görmüş, kulakları kesilmişti. Genç adamın cesedinin vadideki yabani hayvanlar tarafından parçalandığı saptandı. Sadece iki gün sonra Domuz Deresi’nde bir gencin cesedi daha bulundu. B.T. de işkence görmüş ve kafasından vurulmuştu. Öldürülen üç gencin de yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı.

‘SOYGUNUN İNTİKAMINI ALDI’ İDDİASI

Bölgede bir de cinayete teşebbüs olayı meydana geldi. Kaçırılan ve öldürülmek istendikten sonra köylüler tarafından Çilingir Mahallesi’nde yaralı olarak bulunan 20 yaşındaki A.I.T. yoğun bakıma alındı. Resmi rakamlara göre kurban sayısı 3 ancak bölge halkı 3 gencin daha öldürüldüğünü savunuyor. Ayrıca 22 ve 24 yaşlarında olan dört gencin de bir aydır kayıp olduğu ve ailelerinin polise başvurmadığı öne sürülüyor. Kayıp gençlerden ikisinin, ilk kurban R.Y.’nin yakın arkadaşı olduğu da belirtiliyor. Seri infazları gerçekleştirdiği öne sürülen ‘ölüm timi’nin başında ise Bolluca Mahallesi’nde market sahibi G.A’nın olduğu iddia ediliyor. A.’nın, cinayetleri yakın arkadaşları ve iki akrabası ile birlikte işlediği ve market soygununun intikamını alarak bölgedeki hırsızlara ders vermek istediği iddia ediliyor. 32 yaşında, evli ve 3 çocuk babası olan A.’nın marketi, aralık ayının ilk günlerinde soyuldu. A., 30 bin lira zarar etti. İddialara göre A.’nın marketini soyanlarsa, 30 Aralık’ta Tayakadın Ormanı’nda ölü bulunan 22 yaşındaki R.Y ve arkadaşları.

‘AĞABEYİM BÖYLE BİR İŞ YAPMAZ’
Yine iddiaya göre Y., o paranın bir bölümü ile otomobil satın alıp G.A. ile kardeşine, “Sayenizde arabaya biniyorum” diyerek sataştı. Polisin de aradığı G.A. 27 gündür kayıp. Kardeşi F.A. ise şunları söyledi:

“Ağabeyim böyle bir hata yapmaz. Biz onun kaçırıldığını düşünüyoruz. Burada haftada 2 kişi kaçırılıyor ve birer hafta sonra insanların ölüm haberi geliyor. Bir de bu olayların arasında dolandırıcılarla uğraşıyoruz. Peşimize takılan bir grup var. Bizimle irtibat kuruyorlar ve kendilerine 50 bin lira ödememiz karşılığında ağabeyimi getireceklerini söylüyorlar. Artık kimseyle görüşmüyoruz çünkü çok yorulduk.”

’12 KİŞİLİK İNFAZ LİSTESİ VAR’ İDDİASI
Arnavutköy’de herkesin dilinde seri cinayetler var. İddiaya göre öldürülen veya kaçırıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan gençlerin tamamı, hırsızlık ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından sabıkalı. Arnavutköy’ün farklı mahallelerinde ikamet eden ve hırsızlık olayları nedeniyle canları yanan insanların birleşip bu gençleri “avladıkları” iddia ediliyor.

‘Ölüm timi’nin bir ‘infaz listesi’ oluşturduğu ve Arnavutköy’de 12 kişiyi daha öldüreceği iddiaları kulaktan kulağa yayılıyor. “Arnavutköy’de hırsızlık olaylarını bitireceğiz. Son damlalarına kadar alacağız. Hırsızlıklar oldukça, cinayetler de olacak” yazılı not Bolluca Mahallesi’nin esnafına bırakılmış.

KAYNAK:arnavutkoy.web.tr

Benzer Haberler