SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Havalar Isındı Arnavutköy’de Dilenci Sayısı Arttı

Baharın gelmesi ile birlikte Arnavutköy’de dilencilerin sayısında artış yaşandı. Havaların ısınmasıyla birlikte Arnavutköy’de dilenci sayısı arttı. Çevre il ve ilçelerden gelen dilenciler ilçe halkını ve esnafları huzursuz ediyor.

Dilenciler yüzünden ihtiyaç sahibi insanlara da yardım edilemiyor

Cadde, sokak ve evlere kadar giren dilercilerden bıktıklarını söyleyen vatandaşlar bu konuya önlem alınmasını istedi. Vatandaşlar dilencilerin arttığını ifade ederek, “Özellikle sabah erken saatlerde ilçemize gelen dilenciler bizleri rahatsız etmektedir. Vatandaşın dini duygularını da istismar eden dilenciler, yanlarına yaşları ufak çocukları alarak kapı kapı dolaşıyor ve ‘Allah Rızası için’ yada ‘Çocuğum hasta baktıramıyorum, karnı aç ekmek alamıyorum gibi ifadeler kullanarak insanların duygularını sömürüyor. Bazıları da kendisinin engelli olduğunu veya hasta olduğunu ifade ederek para istiyorlar.Belediye zabıta ekiplerinden bu dilencilere bir çözüm bulunmasını istiyoruz. İnsanlar bu dilenciler yüzünden gerçek mağdur ve ihtiyaç sahibi insanlara da yardım edemiyor. Hangisinin gerçekten ihtiyacı var ayırt edilmiyor. Yetkililerin buna bir çözüm bulması gerekir” diyerek Arnavutköy belediye zabıtasının konuyla ilgilenmesi gerektiğini dile getirdiler.

İthal dilenciler de Arnavutköy’de

Arnavutköy’de son günlerde dikkat çeken bir diğer dilenci grubunu ise yabancılar oluşturuyor.Arap ülkelerinden (Suriye,Tunus..)  geldiklerini belirten dilencilerin bir kısmı tek başına dolaşırken; bir kısmı da iki-üç kişilik gruplar halinde ellerinde özellikle “Suriyeli” olduklarını belirten kağıtlarla esnafları dolaşıyor.

Haber: arnavutkoyden.com / Arif Sapmaz

 

Benzer Haberler