SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

İmrahor’da çöpte bulunan ceset, fidye için kaçırılan bir İranlıya ait!

Aravutköy imrahor Mahallesi’nde mesire alanı yakınlarında temizlik işçileri tarafından çöp konteyneri yanında bulunan çuvaldan çıkan cesedin sırrı çözüldü.

24 Eylül 2017 tarihinde İmrahor’da çöp yanına bulunan ve yabancı uyruklu olduğu bilgisini paylaştığımız cesedin cinayete kurban giden bir İranlıya ait olduğu ve fidye için alıkonulduğu anlaşıldı.

25 BİN DOLAR İÇİN KAÇIRMIŞLAR

Cinayet büro amirliği tarafından kimliği belirlenen şahsın, olaydan bir hafta önce polise kaçırıldığı yönünde ihbar yapılan İran uyruklu 32 yaşındaki Mortaza Jedariseyedi olduğu anlaşıldı.Ölen kişinin ailesiyle irtibata geçen polis ölen kişinin yasa dışı yollarla İran’dan Türkiyeye geldiğini daha sonra kendisini getiren kişiler tarafından kaçırılarak 25 bin dolar fidye istendiğini belirledi.

KAÇIRANLAR AFGAN VE PAKİSTANLI ÇIKTI

Çalışmalar neticesinde kaçırdıkları şahsın ailesini fidye için arayan 4 kişinin kimliği tespit edildi. Şüphelilerin 12 Eylül’de kaçırdıkları Mortaza Jedariseyedi’li Arnavutköy Anadolu mahallesinde tuttukları eve polis baskın yaptı. Afgan uyruklu Syeed Ameer N. (32) Akran Armany (18) ile Pakistan uyruklu Khuram Shahzad (27) ile Abdullah Abdullah (18)’i gözaltına alındı.

arnavutkoyden.com / Engin Akpınar

Benzer Haberler