SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Karaburun’da kaybolan gencin cesedi bulundu

Arnavutköy Karaburun’nda 2 gün önce 4 arkadaşı ile birlikte denize giren ve şiddetli fırtına ile akıntı nedeniyle bir süre sonra kaybolan 16 yaşındaki İbrahim Okçil’in cesedi bulundu.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü Arnavutköy Karaburun Plajı’nda meydana geldi. İddiaya göre, 4 arkadaşı ile birlikte plaja gelen 16 yaşındaki İbrahim Okçil burada arkadaşlarıyla birlikte denize girdi. “Denize girmek tehlikeli ve yasaktır” uyarı levhasına rağmen denizde bir süre yüzen Okçil, şiddetli fırtına ve akıntı nedeniyle dev dalgalar arasında kayboldu. Denizden kendini kurtaran diğer 4 arkadaşı, Okçil’i bulamayınca durumu Jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, şiddetli fırtına nedeniyle imkanlar dahilinde bir süre arama yaptı ancak bir sonuca ulaşamadı.
KAYALIKLARIN ÖNÜNDE BULUNDU
Fırtınanın dinmesinin ardından dün bölgeye giden afad, Sahil Güvenlik, Karaburun Cankurtaran ekibi ve Jandarma Sualtı Timi saat 08.00 itibariyle arama kurtarma çalışmalarına başladı. Genç Denizciler Dayanışma Derneği (GEDDAD) ve Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi (MAG AME) ekipleri de çalışmalara destek verdi. 19 kara, 4 sualtı, 7 deniz arama kurtarma ekibinin çalışmaları sonucunda 16 yaşındaki gencin cenazesi öğle saatlerinde kaybolduğu yere yakın bir noktadaki kayalıkların önünde bulundu. Jandarma Sualtı Timi tarafından deniz çıkartılan gencin cenazesi, yakınlarının teşhisi sonrasında cenaze aracına koyularak Arnavutköy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Öte yandan uyarı tabelalarının koyulmasına rağmen vatandaşlar bölgede denize girmeye devam etti.(milliyet)

Benzer Haberler