SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Ömer Dinçer Arnavutköy’de

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer Arnavutköy Sanat Galerisi’nde Arnavutköy ve Hadımköy Sanayici ve İş Adamları ile biraraya geldi.


Arnavutköy Sanat Galerisinde düzenlenen toplantıya Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı,Belediye Başkan Yardımcıları,Belediye Meclis Üyeleri Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner ve iş adamları katıldı.

İstihdamı çözmek için İşkur’la çalışmalar yapılıyor

Açılış konuşmalarının ardından bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, bakanlık döneminde ve Ak parti hükümeti döneminde neler yapıldığı hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bakan Dinçer, konuşmasında iktidar oldukları dönem içerisinde genel olarak gerçekleştirilen maaş artışları ve oranlarından bahseden Dinçer, maaşlarda yaşanan dengesizliği çözmeye çalıştıklarını ve ilerleyen dönemde bu sorunu daha da aza indireceklerini belirtti. Ekonomik büyüme olmadan yoksullukla mücadele edilemeyeceğini,eğitimle istihdamın doğru orantıda olduğunu ifade eden Dinçer, bu yüzden eğitim çalışmalarına ağırlık verdiklerine işaret etti. Dinçer, ilköğretim kız çocukları için 35 TL erkeler için 30 TL, liseli kız öğrenciler için 55 TL ,erkekler için 50 TL ödendiğini belirtti. Yardımlarla birlikte istihdamın artırılmamasının sorunları çözmeyeceğini belirten Bakan Dinçer, ,istihdamı çözmek için İşkur’la çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Her yoksul aileye bir uzman

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, İşkur’la yapılan çalışmalarda 1 yıldan daha fazla çalışmayanlara iş bulunduğunu, önceliğin bunun dışında yeşil kartlıların göz önüne alınarak yapıldığını belirtti. Sosyal Destek Sistemi ile vatandaşın gelir gider sistemini kontrol edeceklerini ve yapılan yardımların hak eden insanlara gitmesini sağlayacaklarını belirtti. Her yoksul aileye bir uzman verileceğini belirten Dinçer, bu sayede o aileye istihdam üzerinde neleri yapıp neleri yapamayacağını raporlaştıracağını söyledi.

Özürlüye ve kadına destekler artacak

Dinçer, özürlüye, kadına ve daha bir çok kişiye yapılan desteklerin artırılacağını belirtti. Kıdem tazminatı meselesinin önümüzdeki dönemde çözüleceğini söyleyen Dinçer, farklı projeleri seçimden sonraki süreçte ortaya koyacaklarını ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, program sonrasında iş adamlarının sorunlarını dinledi. Arnavutköy iş adamlarının genel olarak iş kazaları nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları belirtmeleri üzerine Bakan Dinçer, “Maalesef ülke olarak gereken tedbirleri almada eksikliklerimiz olduğunu ve çözümü olarak da önce bakanlık olarak sonra işletmeler ve çalışanlar olarak sorumluluğumuzun daha da bilincine varılarak sorunların çözüleceğini umuyorum. Teftiş yaparak iş kazaları çözülmez. Bu konuda bizlere ve tüm iş verenlerle birlikte her kesimin rehberliğe ihtiyacımız var. Benim iş adamım sanayicim iş yerine gelen denetim memuruna korkarak bakmamalı. Aksine bana bir yardımcı bir rehber geldi diyerek sevinmeli. Eğer bunu yapabilirsek başarılı oluruz.” dedi.

Arif Sapmaz / arnavutkoyden.com

Benzer Haberler