SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Sabahat Akkiraz Arnavutköy’de Hızır Lokmasına katıldı

Alevi inancı gereğince Şubat Ayında üç gün tutulan Hızır orucunun bitiminin ardından, Arnavutköy Cemevi’nde  orucun lokması verildi.Katılanlar arasında dikkat çeken isim ise Sabahat AKKİRAZ oldu.

Arnavutköylü vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Sabahat Akkiraz,öğlen saatlerinde geldiği Arnavutköy Cemevi’nde sevenleri tarafından karşılandı.CHP Milletvekili Ferit Mevlüt ASLANOĞLU ‘nun da katıldığı lokmaya siyasi parti temsilcileri ve basın da ilgi gösterdi.

“Siyasiler bu toplumu görmezden gelmesin”

Arnavutköy Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Der. Bşk. Yüksel YILMAZ yaptığı konuşmada “Siyasilerin  bu topluma karşı ilgisizliği bizi üzüyor.Bölge milletvekili olup da bölgeden ve bizlerden habersiz vekiller var.”  diyerek siyasileri eleştirdi.

CHP Milletvekili Ferit Mevlüt ASLANOĞLU ise “Herzaman yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz,Lokmanız kabul olsun.” derken siyasilerin eleştirilmesine karşılık ise kasap sevdiği postu yerden yere vururmuş diyerek espirili bir cevap verdi.

AKKİRAZ: Lokmanız kabul olsun

Sabahat Akkiraz burda konuşma yapmazken vatandaşlara ibadetlerinin kabul olması temennisinde bulunmakla yetindi.

Cemevi yönetimi gelen misafirlerle tek tek ilgilenirken ,vatandaşlara Hızır lokması olarak pilav ,et ve ayran ikram edildi.

haber kaynak:arnavutkoyden.com

 

 

 

Benzer Haberler