SON DAKİKA

ArnavutköyGüncel Haberler

Sayıştay raporuna Arnavutköy Belediyesi’nden cevap var!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sayıştay’ın 2017 yılı Arnavutköy Belediyesi Raporu ile ortaya çıkan usulsüzlüklere Arnavutköy Belediyesi sosyal medyadan yayınladığı bir basın açıklaması ile cevap verdi.

Arnavutköy Belediyesi Sayıştay raporu nedeni ile kurumun “siyasi linç” gördüğünü, 2017 yılında 195 milyon liralık ihalelerden sadece %4’ünde sorun görüldüğünü, bunların da fiyatlarda kaba hatalar ve KDV hesaplamalarında yanlışlıklar olduğunu,  başkan ve yardımcıların bu konuda karar verici ve uygulayıcı olmadığını, tüm sorumluluğun ilgili müdürler ve yardımcılarında olduğunu, onların haklarında da idari soruşturma başlatıldığını bildirdiği açıklamayı bu konuda gündeme gelmekten dolayı özür dileriz diye bitirdi.

Basın açıklamasında 120 sayfalık raporda yer alan bulgulardan sadece ihaleler ile ilgili olanlara bir kısım cevaplar verildiği, diğer hususlara ise herhangi bir yorum getirilmediği görüldü.

“% 4’lük hata yaklaşık 8 milyon lira!”

Basın bildirisinin yayınlanmasının ardından ise vatandaşlar sosyal medyada paylaşım ve yorumları ile eleştiri getirmeye devam ettiler. Bir vatandaş, “195 milyonun %4 ü 8 milyon para yapıyor. Bu tutar 1 sene için çok az bir şey mi de hafifleterek yazıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

arnavutkoyden.com/Engin Akpınar

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][td_block_13 post_ids=”12533″ limit=”1″][/vc_column][/vc_row]

Benzer Haberler