SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerEğitim

“YAŞA Kİ YAŞAT” Projesi öğrencilerde farkındalık oluşturmayı hedefliyor

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı E-twinning Projesi kapsamında Arnavutköy İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Metehan Buyuran ve gönüllü okul öğrencileri, Okul Müdürü Talha Bektaş’tan aldıkları destekle kurdukları YAŞA Kİ YAŞAT PROJESİ çerçevesinde okullarının konferans salonuna kaybettiğimiz değerli sağlık emekçisi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adını verdiler.

Bu bağlamda sürecin başından beri ön saflarda mücadeleyi sürdüren değerli sağlıkçılarımızın isimlerini yaşatmayı amaçladıkları projenin hedefleri doğrultusunda yeni normal diye adlandırılan hayatlarımızda kişisel temizliğin ve toplumsal sorumluluğun hem kendi yakınlarımız hem de sağlık çalışanlarına etkisi ele alınmaktadır.

Öğrenci ve velileri dahil ettikleri etkinlikler düzenleyen öğretmenimiz, öğrenci ve velilerde davranış değişikliği oluşturduğu ölçüde projelerinin pandemi sürecine doğrudan katkı yapacağını belirtmektedir: “Projemizdeki etkinlikler sayesinde somut adımlarla proje sonunda daha bilinçli, duyarlı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak birlikte bu hastalığın üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Tüm bu çalışmaların ışığında bu süreçte bizlere ışık olmuş kaybettiğimiz değerli sağlık çalışanlarımızın da isimlerinin yaşatılacak olması çalışmalarımıza ayrı bir anlam katacaktır.”

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler