SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de Engelli Vatandaşlarımız İçin Etkinlik

ozurlulerArnavutköy Belediyesi, Özürlüler Haftası dolayısıyla Anadolu Mahallesi Özürlüler Parkı’nda coşkulu bir etkinlik düzenledi.
Özürlüler Parkı’nda gerçekleşen programa Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ercan Üner, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede,  Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Sorumlusu Bekir Köksal, Arnavutköy Özürlüler Dernek Başkanı Ahmet Satılmış ve üyeler, ilçede faaliyet gösteren özel eğitim okulu öğrencileri, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yetenekli insanlar

Program, İBB Özürlüler Halk Oyunları ekibinin sunduğu horon gösterisi ile başladı. İlgiyle izlenen gösteriden sonra bölgede hizmet veren Küçük Yıldızlar Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile Çarem Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin gösterileri, izleyenlerden büyük alkış aldı. Gösterilerinin ardından programa katılanlara karanfiller dağıtıldı.
Arnavutköy Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Satılmış’ın okuduğu şiirden sonra, Hadımköy Küçük Yıldızlar Rehabilitasyon merkezinin gösteri ekibi coşkulu bir gösteri sundu.
Özürlü öğrencilerin söylediği şarkı ve şiirlere, programa katılanlar da eşlik etti. İBB Özürlüler Müdürlüğü tarafından, Arnavutköylü özürlü vatandaşlara 10 adet akülü araba hediye edildi.

Çalışmalar yetersiz

Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı yaptığı konuşmada özürlü vatandaşların toplum içerisinde hak ettikleri yeri bulabilmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirtirken, İlçe Kaymakamı Hürrem Aksoy ise, bu konuda şimdiye kadar yapılan çalışmaların istenilen düzeyde olmadığını ama, yeni dönemde daha aktif çalışmalarla sorunun üstesinden geleceklerine inandığını söyledi.

Benzer Haberler