SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

3.Köprü Arnavutköy Emlak Fiyatlarını Uçuruyor

3-kopru 3. köprü güzergahına yönelik iddialar, Çatalca, Arnavutköy ve Kemerburgaz gibi bölgelerde arsa fiyatlarını uçurdu

Son dönemde konut projelerinin şehir merkezlerinin dışına kayması ve 3. köprü güzergahına yönelik iddialar, Çatalca, Arnavutköy ve Kemerburgaz gibi bölgelerde arsa fiyatlarını uçurdu.

Yoğun taleple birlikte arsa fiyatları Çatalca’nın bazı bölgelerinde 10 kat artarken, dönüm fiyatları 50 bin TL’ye kadar çıktı. Bölgede arazi satın alanlar arasında, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Haydar Aliyev’in yeğeni Ilgar Aliyev ve Sabancı ailesinin de bulunduğu belirtiliyor. Şahıs ve şirketlerin son 3 yıldır ciddi arsa alımları yaptığı bölgelerde, yol çalışmaları da hummalı bir şekilde devam ediyor.

Arnavutköy, Göktürk ve Çatalca’nın birleştiği kavşakta yer alan Tayakadın Köyü, emlak değeri en çok yükselen bölgeler arasında yer alıyor. 3. köprü söylentilerinin ardından Tayakadın’daki arazilerin yüzde 70’inin, Boyalık Köyü’ndeki arazilerinin yüzde 65’inin satıldığı belirtiliyor. Tayakadın Köyü Muhtarı Salim Şeker’e göre 5-7 bin TL arasında olan arazilerin dönüm fiyatı son dönemde 40-50 bin TL’ye kadar çıktı. Tayakadın’daki Kesebir Emlak’ın sahibi Metin Kesebir de, özellikle son 4-5 yıldır Tayakadın, Boyalık, Baklalı, Kemerburgaz, Göktürk, Çiftalan, Akpınar, Durusu ve Yeniköy bölgelerine yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

İş dünyası emlak alımına başladı

Boyalık Köyü’ndeki Kule Emlak’ın sahibi İbrahim Kula, Türkiye’nin önde gelen firmalarının bölgelerinde arsa aldıklarını söylüyor. Bölgeye olan ilgi nedeniyle Boyalık’ta arsa ve tarla fiyatlarının giderek yükseldiğini kaydeden Kula, “Özince 200 dönüm, Aliyev 500 dönüm, İltem Kömürcülük 150 dönümlük arazi aldı” diyor.

Çatalca’da arsa fiyatlarının artışında yeni konut projelerinin yanında bölgenin depreme en dayanıklı yerlerden biri olmasının da etkisi büyük. Çatalca’daki emlakçılar, Durusu (Terkos), Tayadıkadınköyü, Baklalı, Boyalık, Yassiören ve Kestanelik gibi köylerin yola cepheli arsalarının tamamına yakınının son bir yılda kapışıldığını söylüyor. Çatalca’da faaliyet gösteren Dakik Emlak’in sahibi Levent Özkan, ayda en az 10 arsa satışı yaptıklarını belirterek, “Çatalca Kestanelik, Subaşı ve Gökçeali’de arsaların dönümü 20-30 bin TL’ye alıcı buluyor” diyor.


milliyet

Benzer Haberler