SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerGüncel Haberler

Arnavutköy “Akil İnsanlar” toplantısında arbede

Arnavutköy’de Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu üyeleri, Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği’nce (DOGİŞAD) Arnavutköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Barış ve Kardeşlik” başlıklı toplantı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantının yapıldığı sırada ise kültür merkezi önünde toplanan ve toplantıyı protesto eden grup ile polisler arasında arbede yaşandı. Salona girmek isteyen bir kişi yaka paça gözaltına alındı.

Toplantıda konuşan Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu Sekreteri Levent Korkut, toplumun fikir olarak devletin çok önünde olduğunu ifade ederek, “Toplum nedenleri araştırmaya ve çözüm bulmaya çok daha hevesli.

Keşke çok daha güçlü bir halk örgütlenmemiz olsa ilerde bütün sorunlarımızı birlikte çözerek siyasi partilere sert anlamlı mesajları hep birlikte verebilsek. Demokratik bir ortamda bu mesajlar güçlü verilirse hiçbir siyasi parti bunlara tahammül edemeyecektir. Bu toplantıları o anlamda da bir tecrübe olarak nitelendirmek lazım. Gelecekte bu tür çalışmaların çoğalmasını temenni ediyorum” dedi.

 

DIŞARDA ARBEDE YAŞANDI

Toplantının devam ettiği sırada ise kültür merkezi dışında bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Grup polis tarafından toplantının yapıldığı yerden uzaklaştırıldı. İçeri girmekte ısrar eden Adem Ş. isimli bir vatandaş ise polis tarafından yaka paça gözaltına alındı.

http://www.youtube.com/watch?v=EiUYAapA_7s&feature=youtu.be

 

kaynak:posta gazetesi

Benzer Haberler