SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy Belediyesi 2015 Yaz Okulu Programı Kayıtları Başladı

22 Haziran – 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Arnavutköy “Yaz Okulu Programı”na kayıtlar başladı.

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre; Arnavutköy Kültür ve Medeniyet Derneği ile Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütüleceği bildirilen programda dersler hafta içi her gün saat 10.00 – 16.00 arasında yapılacak.

 “Dernek” Merkezinde eğitim

Bu sene yapılacak olan Yaz Okulu programı ilginç bir değişikliği de barındırmakta.Zira eğitimlerin birinci safhası olan ” Kuran-ı Kerim ve Temel dini bilgiler dersleri” Arnavutköy Merkez – Anadolu (Salıpazarı),Haraççı , Hadimkoy Merkez , Hadimkoy Kiptas , Bolluca , Nenehatun ARGEM subeleri ve Arnavutköy Kültür ve Medeniyet derneği dernek merkezinde uygulanacak.

Arnavutköy Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“”Yaz Okulu Programı”na 4.sınıf ile 9.sınıf arasında okuyan tüm öğrenciler kayıt yaptırabilir.

Programın içeriği : Kuran-ı Kerim ve Temel dini bilgiler dersleri verildikten sonra, Sosyal faaliyetlere geçilecektir.

Kuran-ı Kerim eğitimi yeterliliği diyanet tarafından belgeli Hafızlar tarafından verilecektir.

Yaz okulu kapsamında Topkapı Sarayı, Darıca Hayvanat Bahçesi, Miniaturk , Akvaryum , Dolphinarium gezileri yapilacaktir.

Etkinlikler kapsamında masa tenisi , futbol , voleybol , bilgisayar oyunları, zeka oyunlari oynatilarak öğrencilerin eglenceli ve verimli vakit geçirmeleri saglanacaktir.

Servis yoktur.”


 

Arnavutköy Kültür ve Medeniyet derneği Nedir?

Başkanlığını Arnavutköy Belediyesi Bilgi işlem Müdürü olan İlkay Sarı‘nın yaptığı ve yine bazı belediye memurlarının da üyeliğini oluşturduğu kısa adı “ARMED” olan ve “İnanç ve ahlak esasları, tüm çalışmaların vazgeçilmez şartı” ilkesine sahip olduğunu belirten, merkezi Arnavutköy’de bulunan dini hassasiyetleri ön planda tutan bir dernektir.


 

Haber:Arnavutkoyden.com

 

Benzer Haberler