SON DAKİKA

Arnavutköy-Spor HaberleriArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı İstanbul 2.si

arnavutkoy-gules-takimi

6 Şubat’ta Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Grekoromen Gençler İstanbul Şampiyonası’nda Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı, 18 madalya ile  16 takım arasından ikinci oldu. Güreş alanında Arnavutköy’ü başarı ile temsil eden sporcular ve antrenörleri Başkan Baltacı’yı makamında ziyaret ederek madalya ve kupalarını takdim etti.Arnavutköy’de spora yapılan yatırımlar meyvesini vermeye başladı. Belediyespor Futbol Kulübü ve kazandığı madalyalarla adından sıkça söz ettiren Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı geçtiğimiz aylarda yapılan 4 ayrı müsabakadan kazandığı 18 madalya ile yine göz doldurdu. Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın makamında kabul ettiği güreş takımı ve hocaları, kazandıkları İstanbul takım ikinciliği kupasını başkana takdim ettiler. Antrenörler Mehmet Pehlivanoğlu ve Abdullah Aydoğdu’nun çalıştırdığı takım başkanla birlikte toplu olarak fotoğrafta çektirdi.
Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı şimdi de İstanbul’da yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcularını Şubat ayının son haftasında Türkiye müsabakalarına katılmak üzere Samsun’a gönderecek. 5-7 Mart tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak olan Grekoromen Gençler Türkiye Şampiyonası’na da katılacak olan belediye güreş takımı, 19-21 Mart Yıldızlar Grekoromen Türkiye Şampiyonası için Aydın’a gidecekler. Ayrıca okullar arası yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcularımız Gaziantep’te yapılacak 27 Mart – 2 Nisan Arası Okullar Arası Gençler Serbest ve Grekoromen Türkiye Grup Şampiyonası maçlarına katılacaklar.
arnavutkoy-gules-takimi
11-12 Yaş Grubu Seçmeleri 16 Mart’ta
Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı şimdiye kadarki çalışmalarını Hadımköy de gerçekleştiriyordu. Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda da çalışma yapacak olan kulüp, 16 Mart 2010 Salı Günü Saat: 09.00’da 11-12 yaş grubu güreş takımı seçmeleri yapacak. Müracaat etmek isteyenlerin söz konusu tarihte kapalı spor salonunda hazır bulunmaları gerekiyor.
Arnavutköy Belediye Güreş Takımı 10’u kız 60 sporcu ile çalışmalarına devam ediyor. Hafta içi her gün 15.00 – 18.30 saatleri arası çalışma yapan takım çalışmalarını Hadımköy İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda sürdürüyor. Arnavutköy’deki seçmelerin ardından Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda da çalışmalara başlanacak.
Belediye Güreş Takımı’nın son yaptığı müsabakalar ve sonuçları şöyle:  Gençler 17-20 yaş arası Grekoromen Gençler İstanbul Şampiyonası 6 Şubat’ta Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. 55 kiloda Fatih Türkay, 60 kiloda Halil Şensoy, 46 kiloda. Necmettin Sarı, 85 Kiloda Ferhat Çelikel, 120 kiloda Olcay Özkan üçüncü oldular.  Takım halinde ise 16 takım arasından İstanbul ikincisi oldu.

Benzer Haberler