SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy Devlet Hastanesi Gün Sayıyor

T.C. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Arnavutköy Devlet Hastanesi açılmak için gün sayıyor.Aralık 2009 yılında Sağlık Bakanlığına devredilerek geçici kabulü yapılan hastane  30153 m2  kapalı alana sahip ve akıllı bina konseptiyle yapıldı.

Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne, Ocak 2010 başında Başhekim,Hastane Müdürü, Başhemşire ve en son İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinden bir Başhekim Yardımcısının gelmesiyle çalışmalarda hızlanma yaşandı.

Şu anda hastanede gerekli ekipmanların tedarik  süreci ve hastane personelinin tamamlanmasında da son aşamalar yaşanıyor.Hastane tabelası ve bağlantı yollarının yapılmasının ardından hastanenin açılması için çok az eksiğin kaldığı bildiriliyor.

Hastanenin resmi açıklamasında diğer bildirilenler şu şekilde :

Poliklinikler ve acil ünitesinin mobilya tefrişatı yapılıp, ameliyathaneler için yeterli sayıda anestezi cihazı ve ventilatör, hastabaşı monitörü alınmıştır.

112 başhekimliği görüşülerek hastanemize 112 acil noktası açılması karar bağlanmıştır.

Bir adet endoskopi ünitesi (Gastroskopi, kolonskopi ve görüntüleme sistemi) Arnavutköyden bir hayırsever tarafından bağışlanmıştır.

Gaziosmanpaşa Kızılay Ali Külünk Tıp Merkezi yapılan protokolle tüm cihaz ve personeliyle birlikte hastanemize bağlanmıştır.

Hastanemizin ihtiyacı olan tüm tıbbi cihazlar, sarf malzemeleri, elektronik aletlerin alımları devam etmektedir.

Benzer Haberler