SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköy Emniyeti Taktir Topluyor

mobese1Arnavutköy’ü Mobese kameraları ile donatan emniyet, yaptığı denetimlerle de ilçe halkının takdirini topluyor

Yeni ilçe olan Arnavutköy’e güvenlik hizmeti hızla yerleşiyor. Kapkaç, hırsızlık, soygun gibi suç olaylarının hızla arttığı İstanbul’da bu tür vakaları önlemek adına 2005 yılında kurulan ve büyük başarı elde edilen Mobese sistemi, şimdi de Arnavutköy’e yerleştiriliyor.


Daha da çoğalacak

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan trafik ışıklarının olduğu yere ve Merkez İlköğretim Okulu önünde bulunan minibüs duraklarının olduğu alana yerleştirilen kameralarla Arnavutköy, 24 saat izlenecek. Daha önce yol durumu ve trafik akışının izlenmesi için kurulan ve Arnavutköy Merkez Camii minaresinde bulunan trafik kamerasından sonra şimdi de ilçe güvenliğini artırmak için Mobese sistemi yerleştirildi. Bu sistemin faaliyete geçmesinin adından, Arnavutköy’ün güvenliğinin artırılarak yaşanılacak olaylara daha seri ve etkili müdahale amaçlanıyor.

Denetimler olumlu netice veriyor

Bunun dışında Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, akşam saatlerinde ilçenin giriş ve çıkışlarında yoğun güvelik önlemi almaya devam ediyor. Geçtiğimiz gece Haraççı giriş kavşağında ilçeye girip çıkan şüpheli araçları didik didik arayan polis ekipleri, adi suçlardan ve silah bulundurmaktan dolayı 2 kişiyi gözaltına aldı.

Benzer Haberler