SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy Sorunları Dinliyor

hürrem aksoyArnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy köy ve mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinliyor. İstanbul’un yeni ilçelerinden Arnavutköy’ün idari yapılanmasında çok büyük emeği olan, her fırsatta Arnavutköy’ü ve halkını çok sevdiğini dile getiren Kaymakam Hürrem Aksoy, köy ve mahalleleri ziyaret ederek hem idari birim amirlerini vatandaşlara tanıtıyor, hem de vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor.

Kaymakam Aksoy, ziyaretinin ilkini gerçekleştirdiği Sazlıbosna mahallesinde vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılandı. Köy kahvesinde toplanan mahalle sakinleri ile samimi bir toplantı gerçekleştiren Kaymakam Aksoy, burada bulunan vatandaşlara önce Kaymakamlık bünyesinde görev yapan birim amirlerini tanıttı. Daha sonra mahallenin sorunları ile ilgili bilgi isteyen Aksoy’a mahallenin muhtarı Oktay Teke, yaşadıkları sıkıntıları, eksiklikleri maddeler halinde anlattı.  Mahallenin sıkıntıları olan sağlık evindeki ebe eksikliği, imar ve atık su sorunu,  İSKİ mutlak koruma havzası içerisinde bulunan evlerin yıkımı, Hadımköy’e giden yolun gidişli  gelişli olarak üç şeritli hale getirilmesi, mahalleye doğalgazın getirilmesi, gençlerin daha fazla spor yapabilmeleri için spor ve futbol alanlarının yapılması, mahallede bulunan okulun duvarlarının yapılması ve İSKİ ile ilgili mevzuatta çiftçilik ve hayvancılık konularının yapımı için yaşanan sorunların giderilmesi için Kaymakam Aksoy’dan yardım istedi.

Aksoy, mahalle muhtarı Oktay Teke’nin açıklamış olduğu sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi. Özellikle mahalle halkının cana yakınlığını  çok beğendiğini belirten Kaymakam Hürrem Aksoy, Sazlıbosna mahallesinin sokaklarının temiz ve bakımlı olmasından dolayı, bu hizmetlerin gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden mahalle muhtarı Oktay Tekeyi kutlayarak, yaptığı özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Sazlıbosna mahallesini “örnek mahalle” ilan eden Aksoy “gönül ister ki diğer mahalle ve köylerimiz de sizin mahalleniz gibi tertemiz, pırıl pırıl olsun, insanlar birbirlerini sevsin, birbirlerine saygı duysun. Mahalle veya köylerinin sorunlarının çözümünde sizler gibi, oranın yöneticisi konumunda olan muhtarlarına her konuda destek olsunlar, birlik olsunlar. Unutmayın ki birlik ve beraberliğin olduğu yerlerde dirlik ve bereket olur” dedi.

Katıldığı her platformda Arnavutköy’ü ve Arnavutköy halkını çok  sevdiğini dile getiren Kaymakam Aksoy, “sizleri çok seviyorum, sizlerin kaymakamı olmaktan son derece memnun ve mutluyum” sizlerin Kaymakamı olmaktan gurur duyuyorum”. Bu insanlara hizmet etmek benim ve arkadaşlarımın boynumuzun borcudur. Şeklindeki sözlerine, vatandaşlarda “bizde sizden memnunuz ve sizi seviyoruz sevgili kaymakamım” diyerek karşılık verdiler. Toplantıya katılamayan vatandaşlarla da sokak da sohbet eden Aksoy, onların dertlerini ve sıkıntılarını da dinledi. Daha sonra Sazlıbosna kalkındırma ve yaşatma derneğini de ziyaret eden Aksoy burada bulunan defteri imzaladı. Muhtarlık binasına geçen Kaymakam Aksoy, Muhtar Oktay Tekenin mahalleye yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür etti. Muhtarlık binasında muhtar Teke  ve vatandaşlarla bir süre daha sohbet eden Kaymakam Aksoy, yaptığı gezi ile ilgili olarak ” Ben ilçe Kaymakamı olarak bundan böyle  Arnavutköy ilçesine bağlı tüm mahalle ve köyleri ziyaret ederek hem oralarda yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde ve ilk ağızdan dinleme fırsatını bulacağım, buralarda yaşayan vatandaşların  sorunlarına ve sıkıntılarına derman olmaya çalışacağım, hem de Kaymakamlık bünyesinde görev yapan birim Amirlerini vatandaşlara tanıtacağım dedi.

Bu tür organizasyonların her açıdan çok faydalı olacağının altını çizen Aksoy, “Vatandaşla idareciler her zaman her yerde kucaklaşmalı, dertlerini, sıkıntılarını, sorunlarını anlatabilmeli ve o sıkıntıların ortadan kaldırılması için elbirliği ile çalışılmalıdır. Öyle zaman geliyor ki vatandaşlarımız işlerinden güçlerinden  fırsat bulup, sorunlarının çözümü için idarecilerin yanına gidemiyorlar. Bizler uzun yılların vermiş olduğu tecrübenin ışığı altında bunların farkındayız. Bu seferde ben ve arkadaşlarım vatandaşların ayağına geldik. Onların dertlerini ilk ağızdan dinleme fırsatını bulduk. Çok yararlı bir ziyaret oldu. İnşallah bu tür gezilere devam etmeyi arzuluyoruz. İnsanlarımızla oturup sohbet etmekten son derece memnun ve mutluyum” dedi .Kaymakam Aksoy’un Sazlıbosna mahallesine gerçekleştirdiği ziyarete  İlçe Milli Eğitim müdürü Arif Dede, İlçe jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Duran Çakırca, mahalle muhtarı Oktay Teke, Mal müdürü Ömer Işık, Milli Eğitim şube müdürü Hakan çiftçi, Halk Eğitim Merkezi müdürü Ali Şahin, Tarım müdürü Nurullah Tınaz’ın yanı sıra ilçe müftülüğü şefi, Sağlık grup Başkanı Vekili Dr. Recai Yahyaoğlu ve mahalle sakinleri katıldı.

Haber: www.arnavutkoyden.com/ Arif SAPMAZ

Benzer Haberler