SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Arnavutköy Ömerliye Bölge Parkı

Arnavutköy Belediyesi tarafından ‘Ömerli Semt Parkı’ Temel Atma Töreni yapıldı. Temel atma törenine Ak parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Belediye Başkan yardımcısı Melik Genç, Ak parti İlçe Başkanı Ercan Üner, İlçe Emniyet müdürü belediye meclis üyeleri Ömerli mahalle muhtarı Selçuk Öztürk Kırkpınar güreş Ağası Seyfettin Selim Deliklikaya Mahalle Muhtarı Nadir Erol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ömerli’nin çehresini değiştirecek olan proje için yapılan temel atma törenine vatandaşın ilgisi büyük oldu. Kültürel ve Sosyal anlamda Ömerli’ye büyük katkı sağlayacak olan proje’nin içerisinde Kafeterya, Restoran, Açık Hava Tiyatrosu, Futbol ve Basketbol Sahaları gibi sosyal alanlar yer alacağı biliniyor. ARGEM Türk Halk Müziği Grubu’nun müzik ziyafetinin ardından kürsüye davet edilen Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı yaptığı konuşmada; ‘Ömerli, var olan sanayi kuruluşlarının yanında yeni açılmakta olan sanayi kuruluşları ile birlikte gelişen ve yeşil alanlarıyla göz dolduran nadide mahallelerimizden bir tanesidir. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Ömerli’de ki bu geniş alanları aktif yeşil alanlara dönüştürmek için adım attık’ dedi. Ömerli’nin tarihine de değinen Baltacı, Balkan savaşları sırasında Ömerli’ye kurulan sahra hastanesinde görev yapan Hintli Müslümanlar hakkında şu8nları söyledi;

Baltacı; Parkın ismi ”Gazi Muhtar Ahmet Ensari” olmasını istedi

‘Birinci Dünya savaşı sırasında binlerce kilometre uzaktan gelerek, yardım elini uzatan Hindistanlı Müslümanların, Ömerli de büyük tarihi bir hatırası vardır. O dönem bu sahra hastanesine Hindistanlı Müslümanların başında Eyüp Sultan Hazretleri’nin de torunu olan Gazi Muhtar Ahmet Ensari de doktor olarak gelmiştir. Gönlümden geçeni söylemek gerekirse isterim ki, parka bu yardımsever Müslümanların başı olan Gazi Muhtar Ahmet Ensari’nin adını verelim’ dedi.

Baltacı’dan Vadi Park Müjdesi

Ömerli Semt Parkı’nın açılış törenin de konuşan Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Mustafa Kemal Paşa mahallesinde yapılacak olan Vadi Park Projesi’nin de müjdesini verdi. Nisan’ın 14’ünde temelleri atılacak olan Park’ın, 90 dönümlük bir araziye sahip olacağı ve Arnavutköy’ün en büyük park projesi olduğunu dile getiren Baltacı; ‘İlçemizin birçok köşesinde projelerimiz yükselmeye başlıyor. Hadımköy Kiptaş 1. Etabın orada 40 Bin m² ve Arnavutköy’ün hemen girişinde ki 100 m²’lik alana yapacağımız parklarında temellerini kısa sürede atacağız. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Parkımızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Ömerli bölge parkının açılış törenine katılan Ak parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklı ise şunları söyledi. İstanbul’un son zamanlarda en çok rağbet gören ilçelerinden biri olan Arnavutköy’de böylesine kapsamlı bir spor kompleksinin yapılıyor olması bölge insanına sağlık ve huzurlu bir ortamın inşası demektir. bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız huzur ve güven içinde yeni yaşam alanlarına kavuşuyorlar. burada şunu söylemek isterim ki Türkiye Ak partiyi geç keşfetmiştir. sizler sayın başbakanımızı geç keşfettiniz. ak parti ülkemizin önünü açmıştır geleceği parlak olan bir ülke olma yolunda devam ediyor. kıyıklı konuşmasında bir espri yaparak bende oyumu ak partiye verdim diyerek açılışa katılan vatandaşlar tarafından tebessümle alkışlandı.

Açılışın ardından basın mensuplarına konuşma yapan İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İlçe’ye yapılması planlanan Kanal projesi hakkında; ‘Kanal İstanbul projesi tabi ki Arnavutköy’e farklı bir vizyon ve güzellik katacaktır. Sadece İlçeye ve İstanbul’a değil Türkiye açısından da önemli bir projedir. Yük gemilerinin rahatlıkla geçeceği bir boğaz oluşturulması memleketimiz açısından faydalı olacaktır’ dedi.

Açılış sonunda gerginlik ”tribüne oynama”  

Açılış Töreninin sonunda Deliklikaya Muhtarı Nadir Erol Mahallelerindeki altyapı yol ve su sorunlarını Arnavutköy Belediye başkanı A. Haşim Baltacıya ve Ak parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklıya anlatmaya çalıştı, ancak Haşim Baltacı, Muhtar Nadir Erol’a bu konu burada konuşulacak bir konu değil deyip tepkisini şu şekilde dile getirdi.  Muhtar tribüne oynamaya gerek yok” dedi. baltacı daha sonra kalabalığın olduğu yerden uzaklaşarak tören alanından ayrıldı. Deliklikaya Muhtar Nadir Erol daha sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi. Erol; Deliklikaya mahallesinin yıllardır altyapı su ve yol sorunu yaşamaktadır biz bu durumu her ne kadar belediye başkanımıza anlatmaya çalıştıysakta az önce gördüğünü gibi tepkiyle bizi geri çevirmiştir dedi.

arnavutkoyden.com/Salih.Sutlan

Benzer Haberler