SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Arnavutköy Trafik Eğitim Parkı; İstanbul’a Eğitim Veriyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı’nda, ilçe dışından gelen öğrenciler de eğitim almaya başladı.

Arnavutköy Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl eğitim vermeye başlayan Trafik Eğitim Parkı, “Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek” üzere faaliyete geçirildi

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çocuklara armağan edilen Trafik Eğitim Parkı; artık ilçe dışı okullara da eğitim veriyor.

Başakşehirli Öğrenciler Eğitim Aldı

Başakşehir İlçesi’ne bağlı okullardan gelen öğrenciler, Arnavutköy Trafik Parkı’nda eğitim aldılar. Fatih İlkokulu’nda gelen 3. Sınıf öğrencileri Trafik Eğitim Parkı’nda, teorik ve uygulamalı derslere girdiler.

Trafik Eğitim Park’ında eğitim alan Fatih İlkokulu öğrencileri, ilk olarak teorik trafik kurallarını öğrendi. Daha sonra uygulamalı eğitime geçen öğrenciler, yaya yolu kullanımı, sinyalizasyon kuralları, bisiklet yolu kuralları ve yaya üst geçidi kullanımını öğrendiler. Öğrenciler son olarak ise; akülü araç ile uygulama trafik kurallarını birebir yaşadılar.

Başkan Yardımcısından Öğrencilere Hediye

Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, Başakşehir İlçesi’nden gelen öğrencileri Trafik Eğitim Parkı’nda ziyaret etti. Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim alan öğrencilerle sohbet eden Başkan Yardımcısı Baran, daha sonra minik öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Başakşehir İlçesi Fatih İlkokulu’ndan gelen öğretmen ve öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya teşekkür ettiler.(Arnavutköy Belediyesi)

Benzer Haberler