SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de 3 Çocuğa Kurşun

katil İstanbul Arnavutköy’de kar maskeli üç kişi, mahallede kartopu oynayan üç çocuğu ayaklarından vurdu

İstanbul Arnavutköy Boğazköy Merkez Mahallesi 28. Sokak’a geçtiğimiz pazar günü otomobille gelen kar maskeli 3 kişi, arkadaşlarıyla kartopu oynayan 16 yaşındaki Ö.Ş.’ye kurşun yağdırdı. Bacağından yaralanan Ö.Ş. evine kaçtı. Paniğe kapılan çocuklardan 8 yaşındaki İ.B. ile 11 yaşındaki A.D. yere düştü. Diğer iki çocuğu da ayaklarından vuran saldırganlar, Ö.Ş.’yi yakalayamayınca kaçtı. Yaralı çocuklar tedavi altına alındı.

KAN DAVASI ŞÜPHESİ

Ö.Ş.’nin ailesi, 4 yıl önce Erzurum’da kız meselesi yüzünden bir aile ile aralarında husumet başladığını anlattı. Sözü geçen aileden üç gözaltına alındı. Ancak sorgularında suçlamaları kabul etmeyen 3 kişi mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Bu arada, yaralanan diğer iki çocuğun ailelerinin de kan davaları olduğu ortaya çıktı. Polis bu husumetlerle olay arasında bağlantı olup olmadığını araştırıyor.

‘KAPIDA BAYILDIM’

Tedavileri tamamlanan 3 çocuk ise evlerine gönderildi. Ö.Ş. olay anını şöyle anlattı: “Karda kayıyorduk. Maskeli üç kişi silahlarla geldi. Ateş etmeye başladı. Bacağımda acı hissettim ama öleceğim korkusuyla eve doğru koşmaya devam ettim. Silah sesleri devam ediyordu. Evin kapısına geldiğimde bayılmışım” dedi. 8 yaşındaki İ.B. ise “Ö.Ş. kaçarken bana çarptı. Düştüm. Üzerime ateş ettiler. Bütün çocuklar bir yerlere kaçıyordu” diye konuştu.

Aliye Çetinkaya – Sabah

Benzer Haberler