SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Arnavutköy’de Ahmet Haşim Baltacı Krizi mi var?

Ak Parti İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarını belirleme çalışmalarını tamamladı. Ancak resmi bir açıklama yapılmadan aday listeleri basına sızdı.

Basında yer alan listelere göre Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı yeniden Ak Parti’nin Arnavutköy adayı olarak gösterildi. Fakat gerek sosyal medyada gerekse meydanlarda bu konuda farklı bir beklenti olduğu dillendiriliyor.

Ak Parti’nin oylarında dağılma riski var mı?

Arnavutköy’de büyük oy potansiyeli olan Ak Parti’nin yerel seçimlere mevcut belediye başkanı A. Haşim Baltacı ile girmesine en çok sevinen muhalefet partileri oldu. Baltacı’ya oy vermek istemeyen partililer 30 Mart yerel seçimlerinde diğer partilere oy vereceği yorumları yapılıyor. Ak Parti’nin seçimlere Baltacı ile girmesinden dolayı Ak Parti’nin tabanının MHP, SP, BDP gibi partilere oy vereceği belirtiliyor. Büyükşehir de ise Kadir Topbaş’a oy vermeleri bekleniyor. Baltacı’ya karşı tepki oylarının ise CHP’nin adayının Arnavutköy’ün yerlisi olması ve Sarıgül’ün ekibinden olmasından dolayı CHP’ye gideceği dillendiriliyor.

ankethaberAnketlerde Baltacı’ya kötü sürpriz

Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’nın başarısızlığı anketlere de yansıdı. New Mind İnternational Eğitim, Danışmanlık ve Araştırma Şirketi’nin Arnavutköy’de yapmış olduğu ankette Arnavutköylülere şu sorular yöneltildi.

Belediye Başkanı’na rahatça ulaşabiliyor musunuz?
Yüzde 85 hayır, yüzde 15 evet

Belediye Başkanı’na güveniyor musunuz?
Yüzde 81 hayır, yüzde 19 evet

Belediye Başkanı’nı tekrar Başkan olarak görmek istermisiniz?
Yüzde 82 hayır, yüzde 18 evet

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?
Yüzde 60 Kadir Topbaş, yüzde 17 Mustafa Sarıgül

Ankete göre Arnavutköy halkı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Kadir Topbaş’ı yeniden başkan olarak görmek isterken, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’yı yeniden Arnavutköy Belediye Başkanı olarak görmek istemedi. Kadir Topbaşı yeniden İBB Başkanı olarak görmek isteyenlerin oranı yüzde 60’ken A. Haşim Baltacı’yı yeniden Arnavutköy Belediye Başkanı olarak görmek isteyenlerin oranı yüzde 18 çıkıyor. A. Haşim Baltacı’yı yeniden Arnavutköy Belediye Başkanı olarak görmek istemeyenlerin oranı ise yüzde 82 olduğu görülüyor.

arnavutkoyden.com/Zafer Kara

Benzer Haberler