SON DAKİKA

ArnavutköyVideo Galeri

Arnavutköy’de bir bakkalda gasp anları güvenlik kamerasında

Arnavutköy’de dün 11:20’de Nenehatun Mahallesi Gülsultan Sokak’ta meydana gelen gasp olayı güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahalle’de bakkal işleten Suriyeli bir ailenin iş yerine gelen 4 kişi bakkalda bulunan 17 yaşındaki Cemil Huso’ya ait 2 adet cep telefonunu alarak kaçtı. Gaspçılara müdahale etmek isteyen Suriyeli genç, bıçak tehdidi sonucu durmak zorunda kaldı.

Tüm bu yaşananlar ise iş yerinin güvenlik kameralarına takıldı. Olayın anbean kaydedildiği güvenlik kameralarında, iş yerine giren gaspçılar bir süre içeride gezindiler. Reyonlarda bazı ürünlere bakan gaspçılar daha sonra Suriye’li gençten sigara istediler. Suriyeli bakkalcının, sigarayı getirmek için bakkalın depo olarak kullanılan bölümüne geçmesini fırsat bilen gaspçılar tezgah üzerinde bulunan 2 adet cep telefonunu alarak kaçmaya başladı.
Gaspçıların peşinden koşan Cemil Huso’nun görüntüleri de kameralara yansıdı.

Telefonlarını gaspedenlerden iki kişiyi tanıdığını söyleyen Cemil Huso, bakkalı babasının işlettiğini, babası olmadığı zamanlarda da kendisinin iş yerini idare ettiğini söyledi. Olayın yaşandığı anları anlatan Cemil Huso, “Telefonumu alanları tanıyorum. Çok kere gelerek tehdit ediyorlardı. Bazen bazı ürünleri alıp para vermeden gidiyordular. Bugün de telefonlarımı alarak gittiler. Müdahale etmek istedim ancak içlerinden biri cebindeki bıçağı gösterince geri çekilmek zorunda kaldım” dedi

arnavutkoyden.com/ Taylan Ergün

Benzer Haberler