SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de hırsızlıklar yeniden gündemde

Üçüncü Havalimanı, Kanal İstanbul gibi projeler nedeni ile arsa alım satımlarının hız kazandığı İstanbul Arnavutköy Tapu Dairesi’nde şu sıralar hırsızlık şoku yaşanıyor. Alım-satım işlemlerini yakından takip eden hırsızlar, kimi zaman otomobilin içinde kimi zaman çantada paraları çalıyor.

Gayrimenkul sektörünün hareketli olduğu Arnavutköy Tapu Müdürlüğü’ne hırsızlar dadandı. Son olay önceki gün yaşandı. Fuat Yaşkesen’e ait 95 bin lira önceki gün otomobilinde çalındı.

Yaşkesen yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bizim bu bölgede, arsa alım satımlarından dolayı ciddi bir hareketlilik var. Bu durum birilerinin de yakın takibinde. Ben önceki gün satış yaptım. Devri yaptık. Parayı arabada saydım. Parayı koltuğun altına koydum ve 20 metre ötede çay bahçesine oturdum.

Benim oturmamın üzerinden 2 dakika geçmeden bir kargaşa oldu. Tam o anda bir otomobil, benim otomobile yanaşıyor. Aracın sağ ön camı patlatılıyor. Parayı koyduğum yeri önceden takip ettikleri anlaşılıyor. Koltuğun altına koyduğum paranın tamamını alan hırsızlar hızla otomobille uzaklaştı.”

MOBESE KAMERALARI YETERSİZ
Olay ile ilgili polise ifade verdiğini, polis ekiplerinin araç üzerinde parmak izi aldıklarını belirten Yaşkesen “Bu sorun yeni değil. Bizim yetkililere bu yönde talebimiz oldu. Bu alanı görebilecek şekilde birkaç MOBESE kameralarının konulması gerekiyor. Yoksa bunun önü alınamaz. Bunu yapmak zor olmasa gerek. Onca emeğimiz bir anda hırsızlar tarafından alınıp götürüldü” dedi.
PARAYI ELİMDEN ALDILAR
Fatih Uçar da yine aynı bölgede hırsızlık şoku yaşayan bir diğer isim. Uçar “Tabudan çıktım. Para elimdeydi. Arabaya doğru gidiyordum. Bir anda hırsızın biri elimdeki 145 bin lirayı alıp kaçtı. Hırsızın peşinden koştum ancak yakalayamadık. Konu ile ilgili soruşturma sürüyor. Daha sonra yaptığımız tespitlerde, hırsızın anı anına beni takip etmiş. Bu kişinin, tapu müdürlüğünde otururken ki kamera kaydını bulduk. Ancak paramız gitti” dedi.

ÇANTA AÇILDI PARALAR DÖKÜLDÜ
Arnavutköy Merkez’de ticaret yapan Tuncay Bayrak (43) de hırsızların kurbanı bir diğer isim. Bayrak “Bankadan para çektim. Parayı çantaya koydum ve aracıma doğru gittim. Çantayı, araca bıraktım. Tam o anda aracın diğer tarafındaki kapı açıldı ve hırsızlar çantayı aldı. Çantayı alanları arabanın içinde yakaladım. Bunlarla boğuştuk. Çanta açıldı paralar yere döküldü. Hırsızlar o anda kaçtı. 15 bin lira param öyle gitti” dedi.

“NEFSİME HAKİM OLAMADIM” DEDİ SERBEST BIRAKILDI
Bölgede iş yapan çok sayıda esnaf, hırsızlık olayından şikayetçi. Tanıkların anlatımına göre, bir süre önce de 1.5 milyon lira çalındı. Yakalanan sanık mahkemede “Parayı gözümün önünde saydılar. Ben de nefsime hakim olamadım. Parayı da Aksaray’da otellerde yedik” dedi. Hakim, 4 sanığı denetimli serbeslik şartı ile serbest bıraktı.

EVDEN HIRSIZLIK VE ARAÇ HIRSIZLIKLARI ARTTI

Bölgede ticaret yapan isimlerden Aydın Şahin de, gerekli önlemlerin alınmasın isterken, “Burada hemen herkes birbirini tanıyor. Ancak hırsızlar, buradaki hareketliliğin de farkında. Yakından takip ediyorlar belli ki. Bizlerin de daha dikkatli olması gerekir. Ancak emniyetin tedbirlerini artırması önemli” dedi.

Son zamanlarda bu tür hırsızlıların yan ısıra evden hırsızlık ve araç hırsızlıklarının sık yaşandığı Arnavutköy’de vatandaşlar, suçluların yakalanması ve bu durumların engellenmesi için emniyet birimlerinin daha fazla gayret göstermesini beklediklerini belirttiler.

POLİS MERKEZİNE YAKIN
Hırsızlık olaylarının yaşandığı yerlerin, Arnavutköy Kaymakamlığı ile Polis Karakolu’na 50-100 metre mesafelerde olduğu anlaşıldı.

Benzer Haberler