SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de “İnceğiz Mağaraları” tartışmalarına açıklama geldi

Çatalca’da bulunan İnceğiz Mağaraları Mesire Alanının Orman Genel Müdürlüğü tarafından Arnavutköy Belediyesi’nin talebi doğrultusunda tahsis edilmesinin istenmesinin ardından hem Çatalcalılardan hem de Arnavutköy’de çeşitli kesimlerden gelen tepkiler tartışmalara neden oldu.

ÇATALCA AYAĞA KALKTI

Arnavutköy Belediyesi’nin bu girişimi sonrasında Çatalca AK Parti İlçe Teşkilatı başta olmak üzere tüm siyasiler ve vatandaşlar İnceğiz Mağaraları Mesire Alanının Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edilmesine tepki gösterdi.

HAŞİM BALTACI “YOK ÖYLE BİRŞEY”

Arnavutköy Belediye Meclisinin 13 Ekim 2017 tarihinde yapılan oturumunda MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Akman Çatalca’da gündemi meşgul eden İnceğiz Mağaralarının Arnavutköy’e tahsisi hakkında Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya “Başkanım kamuoyunda Çatalca İnceğiz Mağaraları Mesire Alanının Arnavutköy Belediyesine tahsisi hakkında iddialar dolaşıyor. Böyle bir durum var mı? “ sorusuna Başkan Haşim Baltacı “Yok öyle birşey” diyerek cevap verdi.

ERCAN ÜNER: ARNAVUTKÖY’E BİRŞEY KAZANDIRMAZ AMA…

Ancak AK Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner Meclis toplantısının olduğu dakikalarda sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Arnavutköy Belediyesi sosyal tesis işletecek yer arıyorsa İBB’nin Arnavutköy’ün girişinde 100 dönümlük arsasını işaret ederek, “Çatalca’da sosyal tesis işletmek Arnavutköy’e birşey kazandırmaz ama Çatalca’da Ak Partiye çok şey kaybettirir” dedi.

ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA : “KAYNAK YARATMAK İÇİN…”

Tartışmaların ve tepkilerin ardından ise Arnavutköy Belediye’i sosyal ağları aracılığı ile bir açıklama yayınladı.Açıklamada; İnceğiz ile ilgili talepte bulunduklarını ancak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kendilerine henüz bir cevap verilmediği ifade edildi. Her kurum ve şahsın hakkı olduğu gibi Arnavutköy Belediyesi’nin de bir talepte bulunğunun belirtildiği açıklamada; talebin kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştirildiği vurgusu yapıldı.

Arnavutköy Belediyesi tarafından paylaşılan açıklamanın tam metni;

“Birkaç gündür bir takım mecralarda Çatalca ilçesinde bulunan ve orman mülkiyetinde kalan tarihi bir alanın Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edildiği konusu gündeme getirilmektedir.
Söz konusu alan Orman Bölge Müdürlüğü tarafından daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisli bir yer iken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin terk etmesi sonucu kiralanması mümkün alan haline gelmiştir.
İlgili her kurum veya şahıs bu alanla ilgili kiralama talebinde bulunabileceği gibi Arnavutköy Belediyesi olarak tarihi değeri açısından önemi ve kaynak oluşturma özelliği cihetiyle Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiralama talebinde bulunulmuştur İstanbul’daki bir çok belediye aynı şekilde farklı ilçe sınırlarında bulunan bu ve benzeri alanları almış ve hizmete sunulmuştur.
Sonuç olarak bu talebimize ilgili kurum tarafından gönderilmiş olumlu ya da olumsuz bir cevap elimize ulaşmamıştır.
Dolayısıyla Arnavutköy Belediyesi’ne bir alanın tahsisi de söz konusu değildir.
Yapılan subjektif değerlendirmeler karşısında bu açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.”

Benzer Haberler