SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet HaberlerDuyurular

Arnavutkoy’de Kültür Etkinlikleri

Arnavutköy’de belediye tarafından organize edilen  Kültür Etkinlikleri kapsamında tiyatro,şiir dinletisi gibi faaliyetler ücretsiz olarak takip edilebiliyor.

Cumartesi Günü; Emekli bir kütüphanecinin köylere hizmet götürmek amacı ile eşeğine yüklediği kitaplarla dolaşmasını konu alan ‘’Eşekli Kütüphaneci’’, çocuklara ve büyüklere kitap okumanın önemini ve bizleri ne kadar değiştirdiğini öğreten oyun seyirciyle buluştu. Tiyatrodan sonra birbirinden yetenekli jonglörler, komik ve muzip palyaçolar Arnavutköylü çocukları eğlendirdi.

 

Her Hafta Tektaş Yüzük

Arnavutköy Belediyesi Mart Ayı Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu seminerlerde Her hafta bir kişiye çekilişle tektaş yüzük hediye etmeye devam edecek.

Seminerden sonra vatandaşlar, Türk masal kahramanı Keloğlanın ormanda kaybolup, zekâsının ve temiz kalpliliğinin yardımıyla kurtuluşunun anlatıldığı, ‘‘Keloğlan ve Sevimli Dev’’ atlı tiyatro oyununu seyrettiler.

Arnavutköy Belediyesi Mart Ayı Kültür Etkinlikleri; 10 Şubat Cumartesi Günü, ‘‘Emre Ermiş’’ konseri ve ‘‘İkbal Gürpınar’’ şiir dinletisiyle vatandaşlarla buluşacak. 11 Şubat Pazar Günü ise; İstiklal Şairi M.Akif Ersoy ‘‘ Selahattin Yaşar’’ tarafından anlatılacak. Daha sonra şiir dinletileriyle ‘‘Serdar Tuncer’’ Arnavutköylüler ile buluşacak.

Benzer Haberler