SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’de polisten yoğun uygulama

Arnavutköy’de polis akşam saatlerinde eş zamanlı olarak kahvehaneler,kafelerde,yollarda kısaca heryerde yoğun bir uygulama yaptı.

Arnavutköy’de olağanüstü polis uygulamasının İstanbul’un yeni valisi Vasip Şahin olması ardından bu şekilde kontrollerin sıklaştırıldığı sanılırken Arnavutköy’e giriş ve çıkışlar polis kontrol noktalarından geçilerek yapılabildi.

Güven timleri ve çok sayıda polisin katıldığı uygulamalar halen sürüyor.Şüpheli araçlar durdurulup arama yapılırken; araçlarda veya şahıslar üzerinde kesici alet,sopa, ve ruhsatsız silah bulunması durumunda işlem yapılıyor.

 

İstanbul’da 14 bin polisle operasyon

Operasyona, ilçe emniyet müdürlükleri ile Terör, İstihbarat, Organize Suçlar, Narkotik, Güvenlik, Asayiş, Önleyici Hizmetler, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Çocuk Şube müdürlüklerine bağlı ekipler, Güven ve Yunus timleri katılıyor. Bir polis helikopteri de havadan destek veriyor.

Özellikle terör, asayiş ve narkotik konularında çalışma yürüten ekipler, organize suç örgütlerine yönelik de baskınlar gerçekleştiriyor.

İlçelerde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlenirken, her ilçenin meydan ve merkezi noktalarında şüpheli görülen kişilerin GBT sorgusu, üst araması yapılıyor, araçlar kontrol ediliyor.

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler