SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Arnavutköy’de yapılan operasyonda tonlarca kaçak içki ele geçirildi

Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, Haraççı Mahallesi Sokullu Göçmenkent Caddesi’ndeki bir iş yerinde kaçak içki üretildiği ihbarı ile başlattığı çalışma sonucunda bahse konu adrese operasyon yaptı.

Kaçak içki üretimi ile ilgili olarak Yalçın K. (40) ve Afganistan uyruklu Seyit A. (19), Nesim C. (28) ve yaşı küçük şüpheli A.A.Z. gözaltına alındı.

Adreste ve bir araçta yapılan aramada bidonlar içerisinde yaklaşık 6 ton alkol, 49 koli içerisinde bin şişe içki, kapak presleme makinesi, çok sayıda boş alkol şişesi, kapak ve bandrol ele geçirildi.
Arnavutköy’ün de aralarında bulunduğu “kaçak içki” operasyonlarının ülke çapında yapıldığını bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü birimleri tarafından yapılan açıklamada: ” Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde il KOM birimlerimizce 10.12.2019 salı günü 81 il ve 43 ilçede “ALKOL” kod adlı eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.Operasyon kapsamında 2.124 personelden oluşan 757 ekibin katılımıyla 831 iş yerinde arama ve denetleme gerçekleştirildi, 141 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapıldı, 39 şüpheli gözaltına alındı ve 5 aranan şahıs yakalandı.” denildi.

Benzer Haberler