SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Arnavutköy’e”Chp Halk Evi” Projesi

hikmet_altunkalem_chp

Cumhuriyet Halk partisi Arnavutköy ilçe Başkanı Av. Ş.Hikmet Altunkalem Arnavutköy’e “Cumhuriyet Halk evi” kazandırmak istediklerini açıkladı.

Arnavutköy’de yaşayan nüfusun büyük bir bölümünün kültür hizmetlerinden yeterince faydalanamamasından dolayı böyle bir projeye ihtiyaç olduğunu söyleyen Altunkalem, konuyla alakalı olarak ilk önce  Arnavutköy merkezde herkesin rahatlıkla gelebileceği merkezde bir yer de bu projeyi hedeflediklerini belirti. Arnavutköy halkına sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal alanlarda hizmet verecek olan Cumhuriyet Halk evleri projesini hayata geçirmek istediklerini vurguladı.

Cumhuriyet Halk evleri halkın gereksinimlerine yönelik çeşitli eğitim ve hizmetler üreten ve bu gereksinimleri karşılamak amacıyla kurulmuş sosyal bir oluşumdur diyen Altunkalem,Cumhuriyet Halk Evleri,  sivil toplum kuruluşlarından ve gönüllü eğitimcilerden alınan destekle sürdürüldüğünü dile getirdi.

“HİZMETLERDEN ARNAVUTKÖY HALKI ÜCRETSİZ YARARLANABİLECEK”

Altunkalem, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, bölge halkından gelen talepler doğrultusunda Yönetim Kurulu tarafından belirlenen bir program çerçevesinde yürütülecektir diyerek,  Cumhuriyet Halk Evleri ‘nin hizmetlerinden Arnavutköy’de yaşayan vatandaşların hiç bir ücret ödemeden yararlanacaklarına dikkat çekti.

Proje maliyetinin yüksek olmasından dolayı CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekinden destek sözü aldıklarını belirten Altunkalem, projeyi hayata geçirebildikleri takdirde Arnavutköy halkının her anlamda çehresinin değişeceğine inandıklarını ve  vatandaşlarımızın kültür düzeylerinin yükseltilmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi..

CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Av. Ş.Hikmet Altunkalem, ülke genelinde insanlarımıza gerek sosyal alanda, gerek kültürel ve sanatsal alanlarda hiçbir hizmet verilmemektedir. Cumhuriyet Halk evleri projesini hayata geçirerek Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımıza bu anlamda katkı sağlamak istiyoruz. CHP olarak yaşanan olumsuzluklar karşısında Özellikle Arnavutköy gibi her alanda geri bırakılmış bölgelerdeki insanların sosyal ve kültürel alanlarda bir şeyler kazanabilmeleri için bunun gibi projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Haber: Arif SAPMAZ-www.arnavutkoyden.com

Benzer Haberler