SON DAKİKA

Arnavutköy

Arnavutköylü Lise Öğrencilerine Sinema Eğitimi Başladı

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bir projeye imza atarak; ilçemizdeki 12 liseden tamamen gönüllülük ilkesiyle sinemayla ilgilenen 8’er kişilik öğrenci ekiplerine sinema eğitimi vermeye başladı.

Sineması olmayan Arnavutköy’de sanata dair farkındalık oluşturmak, yaşları itibariyle mesleki arayış içerisinde olan lise öğrencilerine sinemaya dair ilgi ve yeteneklerini fark ettirip, sanatsal faaliyetlere katmak sureti ile ufuklarını geliştirmeyi amaç edinen projenin bugün yapılan açılış programı ile tanıtımı yapıldı.

“Bu Benim Filmim”

Gelişim Üniversitesi öğretim görevlileri ve sinema sektöründe çalışan bir senarist ve görüntü yönetmenin de katılımı ile sürdürülecek olan atölyeler 6 hafta boyunca devam edecek. Eğitimin sonunda her ekip kendi filmini oluşturacak ve “Bu Benim Filmim” diyecek.

Çekilen filmler ise Haziran ayında Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenleyeceği kısa film festivalinde izleyicilere sunulacak. Jüri tarafından seçilen ve ödüle değer görülen filmler için ise bir ön gösterim ile ödül töreni yapılacak.

arnavutkoyden.com

GALERİ

Benzer Haberler