SON DAKİKA

ArnavutköyArnavutköyden Manşet Haberler

Elektrik çarpması mı, Kalp krizi mi?

Arnavutköy Hasan Doğan Stadı’nda 15 Eylül Akşamı yaptıkları halı saha maç esnasında elektrik akımına kapıldığı iddia edilen genç hala yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

 

Trabzonlu 18 yaşındaki Onur Barutçu’nun halı saha maçı esnasında kaçan topu almak için saha kenarında bulunan tellere dokunduğu anda elektrik akımına kapıldığı arkadaşları ve ailesi tarafından iddia edilmişti.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan gencin bir ihmalin mi kurbanı olduğu yoksa kalp krizi mi geçirdiği tartışılıyor.

Baba: “Elektrik çarptı”

Hastanede yaşam mücadelesi veren Onur Barutçu’nun babası ise yaşanan olayın elektrik çarpması sonucu olduğunu iddia ederek; “Onur’um günlerdir yoğun bakımda uyutuluyor. El ve ayak parmakları çarpmanın etkisi ile morarmış ve parçalanmış durumda. Bizlere henüz hastane yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak elimizdeki ilk raporlara göre çocuğumuzun elektrik akımına kapılarak bu hale geldiği ifade ediliyor” dedi.

Hastane:”Bulgu yok ama araştırılıyor”

Hastaneden yapılan açıklamada ise “Bize gelen ilk bulgularda elektrik çarpmasından dolayı müdahale edildi. Ancak elektrik giriş-çıkışıyla alakalı bir duruma rastlanmadı. Fakat elektrik çarpmalarında giriş ve çıkışın olmaması çarpmadığı anlamına gelmez.En ufak çarpma bile kalp krizini tetikleyebilir.konu araştırılıyor“denildi.

 

Sosyal medya üzerinden tartışma

Olayı ilk duyuran Gazeteci Kerim Güney ile Arnavutköy Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner arasında olayın elektrik çarpması olup olmadığı konusunda tartışma yaşandı.Gazeteci Kerim Güney ailenin ve olay yerinde bulunan arkadaşlarının söylemlerine dayanarak olayın elektrik çarpması sonucu olduğu bilgisini verdiğini belirtirken aynı zamanda Arnavutköy Belediye Spor Klübü Başkanı da olan Ercan Üner gazeteciyi fırsatçılık yapmakla suçlarken şöyle dedi :”Olayın takipçisi olacağız,elektrik çarpması var ise,ihmali ve kusuru olanlar hakkında,hastaneden verilen bilgi gibi böyle bir bulguya rastlanılmamışsa bu defa bu olayı şu istimal edenler hakkında gerekli hukuki işlemleri yapacağız.” dedi.

 

Onur Barutçu vefat etti

7 Eylül’de  Onur Barutçu’nun vefat haberi geldi.Olay ile ilgili soruşturma hala sürüyor.

 

Benzer Haberler