SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden HaberlerGüncel Haberler

Emniyet “Organ Mafyası” paylaşımları ile ilgili uyardı

Arnavutköy ilçesinde son günlerde sosyal medyada yer alan ‘Organ Mafyası’ veya ‘Organ çalan adam’ başlıklı paylaşımlar velileri ve halkı tedirgin ederken, Emniyet Müdürlüğü söz konusu paylaşımla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada paylaşımların gerçek olmadığı ve itibar edilmemesi istendi.

Söz konusu paylaşımlarda, şahsın fotoğrafının yer aldığı paylaşımlarda; ‘Cezaevi firarisi olan organ mafyası lideri Arnavutköydeki ormanda saklanıyormuş. Ev zillerine pasıp tansiyon ve nabız ölçüçem diyerek milletin organlarını alıyormuş ve okulların etrafında dolaşıp velisi gelmeyen çocuklara da sarıyormuş ’ denildi. Paylaşımlarda şahsın en son Arnavutköy Bolluca İlkokulu etrafında görüldüğü ileri sürüldü.Sosyal medyada yayılan bu iddianın gerçek olup olmadığı tartışılırken, bir çok vatandaşın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, vatandaşların tedirgin olmasına sebep oldu.

EMNİYETTEN UYARI; GERÇEK DIŞIDIR, İTİBAR ETMEYİN

Yapılan çok sayıda paylaşımın ardından emniyet kaynakları konuyla ilgili inceleme yapıldığını, ancak yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Vatandaşların bu paylaşıma itibar etmemesi istenirken, halkın huzur ve güvenliğinin güvenlik güçlerinin güvencesi altında olduğu ifade edildi.

AYNI TÜR PAYLAŞIMLAR FARKLI YERLERDE DE YAPILMIŞ

Aynı tür paylaşımların zaman zaman farklı illerde de gerçekleştiği gözlenirken, paylaşımları sosyal platformlarda ilgi çekmek isteyen kişilerce yapıldığı sanılıyor.

arnavutkoyden.com

Benzer Haberler