SON DAKİKA

Arnavutköy

Gece ölen vatandaşa rapor yazacak doktor yok!

Dün gece Arnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan evinde, gece yattıktan sonra kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yuman Yusuf Eşkin’in (50) ölüm raporunu yazacak doktor bulamayan yakınları ve komşuları isyan etti.

Gece 01:00’de ölümü gerçekleştiği bildirilen Yusuf Eşkin’in cenazesinin kaldırılabilmesi için 112 Acil Servis tarafından vatandaşlara İlçe nöbetçi doktorunun gelerek “ölüm raporu” yazması gerektiği bilgisi verildi.

Bunun üzerine bilgilendirilen Arnavutköy Belediyesi tarafından tüm aramalara rağmen nöbetçi doktora ulaşılamadığı söylendi.Rapor olmadan cenaze morga kaldırılamayacağı için cenaze sahipleri ve komşuları kendi imkanları ile ulaştıkları nöbetçi doktorun evine giderek durumu anlattılar.

“Gece 24:00’den sonra kimse ölmesin mi?”

Doktor ise “Ben gelmem sabahki doktor gelsin” diyerek vatandaşlara tepki gösterdi.Polisin ve vatandaşların araya girmesine rağmen ölüm raporu yazmak için gelmek istemeyen doktora vatandaşlar “12’den sonra kimse ölmesin mi?” “Cenaze sabaha kadar bu sıcakta mı kalacak yazık günahtır” diyerek cevap verdiler.Buna rağmen gelmeyen doktorun yanından ayrılan cenaze sahipleri yaklaşık bir saat sonra Arnavutköy Belediyesi tarafından doktorun getirileceği bilgisi ile karşılaştılar.

Doktorun gelmesinin ardından yaklaşık beş dakikada rahmetli Yusuf Eşkin’in cenazesi için saat 04:00’de rapor düzenlendi.Fakat bu seferde Arnavutköy İlçesi’nde bulunan tek cenaze arabası Anadolu yakasında olduğu için o beklenilmeye başlandı.Cenaze ancak sabah 06:00 sularında morga kaldırılabildi.

Haber:arnavutkoyden.com

Engin Akpınar

Benzer Haberler