SON DAKİKA

ArnavutköyBölgeden Haberler

Genç kızın ölüm nedeni sınav stresi mi ihmal mi?

ALES sınavına hazırlanan Hülya Şit, şiddetli baş ağrısı ile gittiği Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde yeterli teşhis konamayınca vefat etti. 26 yaşında hayata gözlerini yuman Hülya’nın hedefinin üniversitede hoca olmak olduğu öğrenildi.

Ailesi ile birlikte Arnavutköy’de yaşayan Ardahan doğumlu 26 yaşındaki Hülya Şit Bilecik Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiş ve ailesinin yanında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) hazırlanıyordu.

Sınava beş gün kala baş ağrısı nedeniyle zor duran genç kız, ailesi tarafından Arnavutköy Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Nöbetçi doktor tarafından muayene edilip, serum ve ağrı kesici verildi, tomografisi çekilip testler yapıldı. “Bir şeyi yok.Sınav stresi, geçer”denerek eve gönderildiği iddia edilen Hülya,eve gönderilmesinden bir gün sonra baş ağrıları şiddetlenince ayakta duramaz hale geldi. Bunun üzerine gece saat 04.30’da ambulansla tekrar devlet hastanesi acil servisine kaldırıldı. Doktor muayenesinden sonra, “Nöroloji doktorunun bakması lazım. Sabah doktor gelecek, onu bekleyeceğiz” denilerek acil serviste bekletildi. 4 saat bekletilen Hülya Şit sabah Nöroloji doktorunun muayenesinden sonra “Bakırköy’e Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi’ne götürülmesi gerektiği” söylenerek Bakırköy’e sevk edildi.

İHMAL İDDİASI

Hastaneye vardıktan bir süre sonra Hülya hayatını kaybetti. Büyük acı yaşayan baba Naim Şit kızının son dönemde çok ders çalıştığını, birden baş ağrısına yakalandığını ve bir türlü geçmediğini, olay günü de baş ağrısı krizi tutunca hastaneye götürdüklerini söyledi. Kızının 4 yıllık üniversite mezunu olduğunu ve üniversitede hoca olmayı hedeflediği için gece gündüz ders çalıştığını ifade eden Naim Şit, “Bu çocuk kamu yönetimini bitirdi. İngilizcesi de vardı. Önümüzde sınavlar vardı onlara hazırlanıyordu. Yoğun bakıma giderken bile derslerini sayıklıyordu. İçim yanıyor. Ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

Ailenin devlet hastanesindeki doktorların ihmali olduğu iddiasıyla savcılığa yaptığı başvuru üzerine Hülya’nın ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.(haberdmei.com)

Benzer Haberler