SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Hadımköy Kiptaş 3. Etap Konutları’nın sahipleri belirlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan Hadımköy 3. Etap Konutları’nın kuraları çekildi. Noter huzurunda yapılan kurada, müracaat eden 77 bin 245 kişiden 1544 kişi konut sahibi olmaya hak kazandı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan kura çekilişine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel seçimlerde kendisine tekrar yetki verdikleri için bütün İstanbullular’a teşekkür ettiğini söyledi.

KİPTAŞ’a ilk etapta 10 bin konut yapması için talimat verdiklerine dikkati çeken Topbaş, şunları kaydetti:

“İlk olarak 1544 konut için 80 bine yakın müracaat oldu. Bunu sayın Başbakanımıza ilettim. Bundan sonra dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacın gidermek için daha fazla çalışma kararı aldık. Özel sektörün yüzde 50 satış yapabildiği günümüzde KİPTAŞ’ın projesine 80 bin müracaat oluyorsa inşaat firmalarımızın bu alana yönlenmesi gerektiğini hatırlatıyorum. Bu da inşaat sektöründe yeni bir dönemin başlaması anlamına gelmektedir. Çok lüks konutlar yapmak yerine orta ölçekte vatandaşlarımızın daha rahat sahip olabileceği evler yapmak zorundayız. Hadımköy’deki KİPTAŞ’ın yapacağı konutlara yakın yere metro yapılacak. Geleceğiniz olan evlatlarınız yaşam alanları konusunda sorun yaşamasın istiyorsunuz. 80 bine yakın müracaatın olduğunu görünce gerçekten çok duygulandım. Bu bize olan güveni gösteriyor. Başka firmalarda satışlar olmazken bizde sayının çok üstünde müracaat olması güvenin işareti. Genel müdürüme talimat verdim. 10 binlik konutu üretmek ve arkasından yeni 10 binlik konutlar üretmek. Bizim görevimiz bu ihtiyacı çözmek. Değişik yerlerde bu tarz alanlar üzerinde çalışmalarımız sürecek. Hadımköy’de bir özel mülkiyeti bedel ödeyerek aldık.”

Kiptaş Hadımköy 3.Etap Kura sonuçlarını sorgulamak için tıklayın

Çekilişte yedek hak sahibi üyelerin de olacağını ifade eden Topbaş, “Yedek üyeler biterse tekrar kura çekilecek. Onun adamı bunun adamı gibi söylentiler bizi üzer. Şimdiden konut sahiplerine hayırlı olsun. 18 ay içinde gerçi uzun ama daha kısa sürede tamamlansın. Gecikme olduğu takdirde KİPTAŞ’ın ödeme yapması gerekir. Haksızlık, adaletsizlik asla olmasın” diye konuştu.

Konuşmanın ardında ilk olarak Başkan Kadir Topbaş, noter huzurunda çekiliş için butona basarak ev sahibi olmaya hak kazanan kişileri belirledi. Daha sonra devam eden çekiliş sırasında vatandaşların heyecanı da dikkati çekti. Çekilişte kazanan vatandaşlar sevinç çığlıkları atarken, isimleri çıkmayanlar üzüntü yaşadı.

Noter huzurunda çekilen kurada, müracaat eden 77 bin 245 kişiden 1544 kişi konut sahibi olmaya hak kazandı.

Benzer Haberler