SON DAKİKA

Bölgeden Haberler

Hadımköylüler toplu ulaşım sorunlarının çözülmesini bekliyor

Yatırımlarla birlikte cazibesi artan Arnavutköy’ün ulaşım sorunları bitmek bilmiyor.Özellikle sabah saatlerinde yoğunlaşan ve yetersiz kalan toplu ulaşım Arnavutköy dışında çalışan ve toplu ulaşım kullanmak zorunda olanları hayatlarından bezdirecek dereceye ulaştı..

Arnavutköy İlçesi’ne bağlı olan Hadımköy’de yaşayanlar toplu ulaşım yetersizliğinin yanısıra var olan hattın da güzergahından şikayetçiler.Özellikle Hadımköy Kiptaş ve Toki konutlarında oturanlar İETT otobüsleri ile ilgili sıkıntılarını ulaştıracak muhatap bulamadıklarını belirtiyorlar.

36D İETT Otobüsü tek şeritli yoldan gidiyor!

Hadımköy Kiptaş konutlarında oturanlar ,Arnavutköy üzerinden gelen tek hat olan İETT 36D DELİKLİKAYA – ARNAVUTKÖY hattının yetersiz kaldığını belirtirken;özellikle bu hattın kullandığı güzergahın kazalara neden olabilecek derecede tehlikeli olduğuna dikkat çekiyorlar.Güzergah üzerinde bulunan ve yaklaşık 3 aydır kullanılan Hacımaşlı yolunun dar olmasından ötürü tek şeritli olarak kullanılabildiğini sisli ve yağışlı havalarda ise karşıdan gelen aracı görmenin çok zor olduğunu vurgulayan Hadımköy Kiptaş Konutları sakinleri bu duruma yetkililerce bir an önce tedbir alınmasını bekliyor.

video

Özel Otobüs ve Minibüsler yetersiz kalıyor

IETT 36D DELIKLIKAYA – ARNAVUTKOY hattı dışında diğer seçenek olan Özel Halk Otobüsü ve Minibüslerin özellikle hava koşullarına bağlı olarak sık sık rötar yapması ve yolculuğun daha uzun sürmesi ,vatandaşların İETT hattı konusundaki taleplerini arttıran bir etken olarak öne çıkıyor.

Hadımköy Kiptaş’da yaşayan ve Mecidiyeköy’e işe gittiğini belirten bayan bir vatandaş bu konuda arnavutkoyden.com’a şöyle konuştu:

“Hadımköy Kiptaş’tan sabahın beşinde bir çok insan kalkarak yola çıkıyor. 05:50 itibari ile otobüsler dolu gidiyor. Mesailer sabah 8-9 gibi başladığı için en geç 6’da otobüslerimize binmemiz gerekiyor. Akşamları da normal mesai saatleri içerisinde 5-6-7 gibi işten çıkışlar oluyor. Mecidiyeköy’den Arnavutköy’e gelemiyoruz çünkü Hadımköy’e ulaşım yok. Mavi Halk Otobüslerine binmek mümkün değil zaten. Aylık akbil kullanıyoruz. Ama Arnavutköy’den Hadımköy Kiptaş’a 15:15 de ve 17:15 de otobüs var . Bu kadar insan bu iki araca bırakılıyor.”

 

haber:arnavutkoyden.com

 

 

 

 

Benzer Haberler