SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerGüncel Haberler

İstanbul’da hortum,Arnavutköy’de yoğun yağış

İstanbul’da yoğun yağış beklenildiği gibi geldi. Öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağmur etkili oldu. Anadolu yakasında oluşan hortum ise heyecan yarattı.Arnavutköy’de nasibini aldı.

Meteorolojiden İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgeleri için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Marmara, Batı Karadeniz, Ege’nin kuzeydoğusu, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Çorum, Amasya, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklıklar 3-5 derece düşecek.

İstanbul’u Batı ve Güneybatı yönlerinden başlamak üzere şiddetli gök gürültülü sağanak yağışın etkiledi.  Yer yer metrekareye 50 kg üzerinde yağış düştü.

Yağışların akşam saatlerinden sonra da etkili olması, dolu ile karışık sağanak şeklinde yağacağı tahmin ediliyor.

Yapılan şiddetli yağış uyarısının ardından İstanbul’da hortum sürprizi yaşandı.

İstanbul’da akşam satlerine doğru başlayan sağanak yağış deniz ulaşımını da etkiledi. Marmara Denizi’nde çıkan hortum, Pendik  ve Tuzla’da etkili oldu. Hortum, Kocaeli’ne doğru ilerledi.Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Marmara Denizi’nde oluşan hortumun görüntüleriniı paylaştı.

Arnavutköy’de yoğun yağış etkili oldu

Arnavutköy İlçesi de yoğun yağıştan nasibini aldı.Özellikle akşam üzeri başlayan yağış zaman zaman şiddetini arttırarak devam etti

 

İŞTE METEROLOLOJİ BE BELEDİYEN YAPILAN UYARI:

“Kısa süreli ve metrekareye 50 kg üzerinde yağması beklenen yağışlar, su baskınlarına neden olabilecektir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi / AKOM,  yapılan tahminler doğrultusunda  alarma geçerek bütün birimleri uyardı. Başta İSKİ, İtfaiye, Yol Bakım birimleri olmak üzere tüm İBB birimleri görevlerinin başında, olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve sürücülerin tedbirli olması ve gerekli tedbirleri alması öneriliyor. Yağışların özellikle bu gece ve Cuma gününe kadar etkisini devam ettirmesi bekleniyor.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  Marmara bölgesinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların; öğleden sonra Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa’da, akşam saatlerine doğru Yalova ve İstanbul’da, yarın ise Marmara bölgesinin güney ve doğusunda (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Bilecik, Sakarya ve İstanbul) dolu yağışı ile birlikte yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin  edildiğini açıkladı. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskınları, dolu yağışı, yıldırım, yağış anı kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak, yer yer dolu şeklinde olacak yağışların; Marmara’nın batısı, İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Yalova çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı, zamanla batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Ege, Marmara’nın güneyi, İç Anadolu’nun batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-60 km/saat) esecek.

Benzer Haberler