SON DAKİKA

Arnavutköyden Manşet HaberlerBölgeden Haberler

Karakoç Hükümete Yüklendi

MHP MYK üyesi Erdem Karakoç, Sultangazi ve Arnavutköy yerel gazetecilerinin katıldığı yemekli bir toplantı gerçekleştirdi.

Programa Arnavutköy Ülkü Ocakları eski Başkanları Temel Bedir, Mustafa Dursun, partililer ve yerel basın mensupları katıldı. Dünyanın her tarafında muhafazakârlığın dindarlığı, milliyetçiliği ve gelenekçiliği birlikte barındırdığını belirten Karakoç, “Türkiye’de bir kısım dindar muhafazakârlığı Türk varlığını ve Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almak için kullanıyorlar. Türk varlığını ve milliyetçiliğini ayaklar altına alanları sandıkta millet ayaklarının altına alacaktır” dedi.

Karakoç, “Türk milletinin sağduyusuna güveniyoruz”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatöre benzeten Karakoç, “Başkanlık sistemini Allah’ın izniyle onların başlarına yıkacağız. Bunların sandıkta canına okuyacağız. Nefeslerini Allah’ın izniyle keseceğiz. ” dedi. Abdullah Öcalan’ı Türkiye’nin Barzani’si olduğunu belirten MHP MYK Üyesi Erdem Karakoç, Türkiye’de Başkanlık sistemi özleminin olmadığını, ülkede iki başkanlık sisteminin oluşturulmaya çalışıldığını iddia etti. Büyük Ortadoğu Projesiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Kürdistan ilan edileceğini belirten Karakoç,“Türkiye’nin belli bir bölümünü yöneten PKK’nın başkanı olacak, birde Türkiye’nin başkanı olacak. Bu gidişat Büyük Kürdistan’a gidiş projesidir” ifadelerini kullandı. Türk milletenin sağduyusuna inandıklarını ifade eden Karakoç, “Bugün terörist başı Abdullah Öcalan’la görüşen BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarını hayretle izledik. Demirtaş açıklamasında TBMM’ye resmen akıl veriyordu. Onlardan ve İmralı canisinden akıl alanın Allah belasını versin. İmralı canisi Güneydoğu’nun hür iradesini temsil etmiyor. Bunlar hep Türkiye üzerine ve bu coğrafya üzerinde yaşayan büyük irade üzerine ipotek konulmaya çalışıldığı zaman ortaya çıkan figüranlardır” dedi.

Karakoç, “Şeyh Sait İngilizlerin figüranıydı”

1926 yılında imzalanan Ankara Antlaşmasına dikkat çeken MHP MYK Üyesi Erdem Karakoç, “Ülke olarak Lozan’da boğazlar, Musul, Kerkük ve Hatay ile ilgili imza atmadık. İngilizler, Fransızlar ve Rusların burada bize dayatmak istediği iradenin bizim irademizden yüksek olamayacağını belirttik. Ama Cumhuriyet kurulduktan sonra ilk müdahale İngilizlerin vasıtasıyla Şeyh Said’ten geldi. Şeyh Said son yıllarda büyük bir din mazlumu olarak gösteriliyor. Aksine Şeyh Said İngilizlerin bu coğrafya’da Musul ve Kerkük ile ilgili iddialarımıza müdahale etmek için kullandıkları bir figürandı. 1926 Ankara antlaşmasıyla Musul ve Kerkük’te ki bir kısım haklarımızı İngilizlere verirken, ne Şeyh Said kaldı, nede Kürt ayaklanması kaldı. Yani Şeyh Said 1925 yıllında İngilizlerin kullandığı bir figürandı” şeklinde konuştu. Karakoç, Damat Ferit’in demokratik halini yaşadığımızı belirterek günümüz iktidarın da arkasındaki güçlerin desteğiyle paralel bir siyaset yürüttüğünü ifade etti. Karakoç, “Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ortaya koyduğu modelle Damat Ferit’ten daha tehlikelidir. Damat Ferit’le aynı paralelde olan bugünkü iktidarın geldiği gibi gideceğini düşünüyoruz” dedi.

Haber: arnavutkoyden.com / Arif Sapmaz

Benzer Haberler